۱۴۱۱۱۴۰۱

گلایه شدید سناریست “بید مجنون” از برخورد با منتقدان “محمد(ص)” مجیدی/ رانت خواری در سینمای ما فساد ایجاد کرده اما در هالیوود نه!

سینماژورنال: ناصر هاشم زاده فیلمنامه نویس و مدرس فیلمنامه نویسی که رفیق سالیان دور مجید مجیدی است در تازه ترین اظهارنظرات خود به صراحت از اینکه نمی گذارند فیلم تازه مجیدی مورد نقد قرار گیرد گلایه کرد.

به گزارش سینماژورنال هاشم زاده که از سالها پیش به عنوان مشاور فیلمنامه یا سناریست در کنار مجید مجیدی حضور داشته در نشست “سینماروایت” که به همت ایزد مهرآفرین برگزار می شود تعارفها را کنار گذاشته و به گلایه از جوی پرداخته که باعث می شود منتقدان “محمد(ص)” مجیدی نتوانند نظرات خویش را صادقانه بیان کنند.

ناصر هاشم زاده که در تازه ترین نشست “سینماروایت” بنا بوده درباره فیلم “هجرت: خدایان و پادشاهان” ریدلی اسکات صحبت کند مضمون این فیلم که درباره حضرت موسی(ع) است را بهانه ای کرده برای تاختن به آنها که جلوی نقد “محمد(ص)” را گرفته اند.

فیلم “محمد(ص)” را نقد نکنیم پس چه کنیم؟

سناریست “بید مجنون” می گوید: برخی گفته اند فیلم “محمد (ص)” را نقد نکنید، پس چه کار کنیم؟ ما فیلم می سازیم که تفکر رشد کند یا اینکه  جلوی تفکر گرفته شود؟!

با پول نفت فیلم می سازیم و کسی هم به نتیجه کار فکر نمی کند

هاشم زاده که در “آواز گنجشکها”، “رنگ خدا” و “باران” نیز به عنوان مشاور فیلمنامه کنار مجیدی با اشاره غیرمستقیم به بودجه هنگفتی که صرف تولید “محمد(ص)” شده ادامه می دهد: سینما برای آمریکا و هالیوود نوعی تجارت است. هر فیلمی که می سازند به فروش آن نیز فکر می کنند و از آن هم خوب پول در می آوردند اما ما با پول نفت فیلم می سازیم و کسی هم به فکر نتیجه محصول نیست.

ناصر هاشم زاده
ناصر هاشم زاده

رانت خواری در سینمای ما فساد ایجاد کرده اما در هالیوود نه!

به گزارش سینماژورنال این نویسنده تاکید می کند: سینمای ما سینمایی رانت خوار است که براساس روابط پول ساخت فیلم را می دهند و کسی هم نمی پرسد این چه فیلمی است که ساخته اید؟! رانت خواری در سینمای ما فساد ایجاد کرده اما در هالیوود اجازه این کارها را نمی دهند اگرچه هالیوود ذاتا فاسد است.

در هالیوود اگر فیلم ریدلی اسکات هم نفروشد باید جواب خیلیها را بدهد

وی با تاکید بر اینکه در هالیوود اگر فیلمی فروش نکند عواملش نخواهند توانست مجددا بودجه تولید در اختیار داشته باشند می افزاید: در آمریکا اگر ریدلی اسکات هم فیلمش نفروشد باید جواب خیلی ها را بدهد، سینمای آنها حساب و کتاب دارد و بیخود پول خرج نمی کند. آنها یک مراسم اسکار دارند که برای یک سال ما مسلمانان خوراک فکری درست می کند. ما منتظریم ببینم آنها چه فیلمی درست می کنند تا درباره اش صحبت کنیم.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۶:۱۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=3839

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code