۱۴۰۳۱۴۰۲

پرسش همسر ناصر تقوایی⇐چرا ارشاد به موسسه تقوایی مجوز نداد؟؟؟

سینماروزان: علیرغم همه وعده و وعیدهای مدیران فرهنگی دولت یازدهم و به ویژه رییس معزول سینما ناصر تقوایی در دولت یازدهم هم نتوانست فیلمی بسازد.

به گزارش سینماروزان در این شرایط حداقل حمایتی که باید از این فیلمساز پیشکسوت صورت می گرفت فراهم آوردن تسهیلات لازم برای ثب موسسه فرهنگ-هنری تقوایی بود.

ناصر تقوایی، همسرش مرضیه وفامهر به همراه برخی فعالان هنری و فرهنگی هیات موسس موسسه فرهنگی هنری ناصر تقوایی را تشکیل می‌دهند و دو سال است که به دنبال دریافت مجوز این موسسه از ارشاد هستند اما کاری از پیش نبرده اند.

مرضیه وفامهر با اشاره به این ماجرا گفت: بعد از تصویب اساسنامه و صدور استعلام‌های مورد نیاز و انجام همه کارهای عوامل و هیات مدیره، موسسه فرهنگی هنری ناصر تقوایی ثبت شرکت‌ها شد. وقتی ثبت شرکت انجام می‌گیرد فقط می‌ماند پروانه‌ موسسه که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر می‌شود اما درباره موسسه هنری تقوایی این اتفاق نیفتاده و دو سال است این موسسه بلاتکلیف مانده است.

وفامهر با بیان اینکه «به‌رغم پیگیری‌های ما هنوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به طور رسمی جوابی نداده است» گفت:  من حتی تلاش کردم که این خواسته را به آقای وزیر منتقل کنم و نامه‌ای دادم که دوستانشان به دست‌شان برسانند اما نمی‌دانم که این نامه به دست آقای صالحی‌امیری رسیده یا نه؟

این فیلمساز و بازیگر خاطرنشان کرد: می‌خواستم از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وقت بگیرم و راجع به این موضوع با ایشان صحبت کنم چون مقدار زیادی از کارهای آقای تقوایی هست که باید منتشر شود و آقای تقوایی این وکالت را به من داده که پیگر کارهایشان باشم. برای من مهم است که هرچه سریع‌تر این اقدامات را انجام دهم اما متاسفانه دو سال است که در این مرحله مانده‌ایم. می‌دانید که وقتی از مرحله صدور پروانه موسسه از سوی وزارت ارشاد بگذریم، کارهای بعدی آن بسیار سنگین است.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۹:۳۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=39026

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code