۰۹۰۳۱۴۰۲

گلایه‌های یک همکار سابق مهران مدیری⇐شبهای سرد زمستان کنار دکورهای «…برره» می‌خوابیدم تا آسیبی به آنها وارد نشود/هیچ وقت نفهمیدم چرا مدیری مرا کنار گذاشت؟/سالهای سال هم که بگذرد هرگز به سمت مهران مدیری نمی‌روم!

سینماروزان: در کنار پیمان قاسم خانی که شاید شناخته شده ترین چهره ایست که نزدیک به یک دهه قبل از مهران مدیری جدا شد و البته آسیبهای سنگینی هم به واسطه این جدایی بر متن آثار نمایشی مدیری وارد آمد در این سالها بازیگران فراوانی بوده اند که بعد از مدتها همکاری با مدیری از سوی او کنار گذاشته شده اند.

به گزارش سینماروزان از جمله این بازیگران مختار سائقی است؛ بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون که از «ساعت خوش» تا «نوروز ۷۷»، «پلاک ۱۴»، «پاورچین»، «نقطه چین»، «شب‌های برره» و «مرد هزارچهره» در کنار مهران مدیری بود اما به ناگاه میان این دو جدایی افتاد.

سائقی با لحنی گلایه آلود درباره این جدایی به «میزان» گفت: من بیش از همه بازیگرانی که با مهران مدیری همکاری کردند در کنار وی بودم. از «ساعت خوش» همکاری ام با مهران مدیری شروع شد و تا «نوروز ۷۷»، «پلاک ۱۴»، «پاورچین»، «نقطه چین»، «شب‌های برره» و «مرد هزارچهره» ادامه پیدا کرد اما بعد از آن همکاری ما قطع شد و هیچ وقت هم دلیل آن را نفهمیدم.

وی افزود: مهران مدیری به همین شکل کار می کند یعنی وقتی نخواهد با کسی کار کند دیگر سراغش نمی‌رود. هیچ کس هم نمی‌پرسد که چرا برای بازی استفاده نمی‌شود البته از طریق یکی از دوستانم که ارتباط نزدیکی با مهران مدیری دارد شنیدم که او گفته است دیگر نمی‌خواهم با مختار سائقی کار کنم اما دلیل آن را هم نمی‌گویم.

بازیگر «مرد هزارچهره» درباره بازیگرانی که در حال حاضر با مدیری همکاری می‌کنند اظهار کرد: علاوه بر من بازیگران زیادی با مدیری همکاری می کردند که در حال حاضر همکاریشان قطع شده است.

سائقی درباره تمایل به همکاری با مهران مدیری همچون گذشته توضیح داد: سالهای سال هم که بگذرد هرگز به سمت مهران مدیری نمی‌روم تا بتوانم نقشی از او دریافت کرده و بازی کنم چون برای بازیگر حرفه‌ای این کار عرف نیست. اگر او بخواهد که در نقشی بازی کنم با کمال میل قبول می‌کنم همانطور که در «مرد هزارچهره» نقش استوار کریمی را بازی کردم و آخرین همکاری من با مهران مدیری شد.

وی به شخصیت مهران مدیری و تأثیرگذاری او اشاره و بیان کرد: من همچنان مهران مدیری را دوست دارم و به همکاری با او افتخار می کنم چون هنوز که هنوز است مرا در خیابان سرجوخه صدا می‌زنند. کارهای مهران مدیری ماندگار است به ویژه «شب های برره» که مردم با لحظه به لحظه آن همذات‌پنداری کردند.

این بازیگر درباره تولید برنامه «دورهمی» و تأثیر آن در بیکاری بازیگرانی که با مهران مدیری همکاری کردند اظهار کرد: نمی‌توانم در این باره قضاوت کنم. باید به جای مهران مدیری باشم تا ببینم آیا با مختار سائقی و سایر بازیگران برای همکاری تماس می گرفتم. ای کاش برای من روشن می‎‌شد که چرا مدیری با من و امثال من کار نمی‌کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: دکورهای «شبهای برره» را من به همراه چند افغانی طراحی کردم و حتی نگهداری دکورهای این سریال برعهده من بود. زمان فیلمبرداری این سریال فصل زمستان بود، برف می آمد و برای این که آسیبی به دکورها وارد نشود شبها در محل فیلمبرداری می خوابیدم. در «نقطه‌چین» و «شب‌های برره» در کنار بازیگری، صحنه‌پردازی و مدیریت صحنه را برعهده داشتم. من اول به خاطر خودم و بعد به خاطر مدیری به هر شکلی در خدمت او بودم. دو بار برای پی بردن به دلیل قطع همکاری کنجکاوی کردم اما نتیجه‌ای نگرفتم. اگر روزی روزگاری به شرط بقای عمر با هم دیدار کردیم از خود او دلیل قطع همکاری را می پرسم.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=46863

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code