۰۷۱۱۱۴۰۱

«گشت۲» ۱۸ میلیارد را رد کرد/«نهنگ عنبر۲» در دو روز ۸۰۰ میلیون فروخت/«سه بیگانه» بدون تیزر ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون را رد کرد/«تیک آف» در آستانه میلیاردی شدن/«نقطه کور» در آستانه ۳۰۰ میلیون فروش+آمار کامل فروش

پردیس+زندگی

سینماروزان: روی پرده رفتن قسمت دوم کمدی «نهنگ عنبر» همان طور که پیش بینی می شد باعث ایجاد رونقی مضاعف در گیشه سینماها شده است. این فیلم در دو روز ابتدایی اکرانش رقم فروش ۸۰۰ میلیون را رد کرد تا از همین حالا خود را به عنوان یکی از رکوردزنان گیشه در سال ۹۶ معرفی کند.

به گزارش سینماروزان در سوی مقابل «گشت۲» هم با رد کردن رقم ۱۸ میلیارد و نزدیکتر شدن به ۲۰ میلیارد آماده ثبت یک رکورد در تاریخ سینمای ایران است. «خوب بد جلف» هم در آستانه فروش ۱۶ میلیارد است.

در میان فیلمهایی که در اکران دوم نوروز روی پرده رفته اند «تیک آف» به لطف بیلبوردهای فراوانی که در پایتخت داشته و البته با تکیه بر تیزرهای تلویزیونی و در کنار همه اینها داستان جوانانه خود توانسته فروش خود را به آستانه یک میلیارد فروش برساند! «نقطه کور» از دیگر فیلمهای پرمخاطب اکران دوم است که البته از حداقل تبلیغات محیطی برخوردار است و تا اینجا فروش خود را به نزدیکی ۳۰۰ میلیون رسانده است.

درام مفرح «آشوب» که مایه های موزیکال و البته طعنه های سیاسی خود را دارد علیرغم کمبود امکانات تبلیغی محیطی و تیزرهای تلویزیونی در آستانه فروش ۴۰ میلیون است.

از میان دو فیلم دفاع مقدسی روی پرده رفته یعنی «ویلاییها» و «قلب سفید قاصدکها» که هر دو با حمایت فارابی تولید شده اند و در تولید فیلم اول فارابی شراکت ویژه داشته، «قلب…» که دچار ممنوعیت تیزر تلویزیونی است به قعر جدول فروش چسبیده و «ویلاییها» هم با وجود حجم وافر تبلیغات تلویزیونی فقط ۴۰ میلیون فروخته است.

آمار کامل فروش تا ابتداي جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ به شرح زير است:

(تمام ارقام به تومان است)

–گشت(۲) ۱۸ میلیارد و ۴۰ میلیون(۵۸روز)

–خوب بد جلف ۱۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون(۸۶روز)

–ماجرای نیمروز ۴میلیارد و ۲۵۰میلیون (۵۸روز)

–سه بیگانه ۲میلیارد و ۲۰۰ میلیون(۶۵روز)

–آباجان ۱میلیارد و ۵۳۰میلیون (۵۸روز)

–یک روز بخصوص ۱میلیارد و ۲۷۰میلیون (۵۸روز)

–نهنگ عنبر(۲) ۸۰۰ میلیون (۲روز)

–تیک آف ۷۸۰ میلیون(۱۶روز)

–امتحان نهایی ۴۳۰ میلیون(۲۳روز)

–نقطه کور ۲۷۵ میلیون (۱۶روز)

–برادرم خسرو ۶۲ میلیون(۲روز)

–ویلاییها ۴۰میلیون(۲روز)

–آشوب ۳۶ میلیون(۲روز)

–قلب سفید قاصدکها ۱۰ هزار تومان(۲روز)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۴۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=38018

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code