۳۱۰۶۱۴۰۲

گزارش کیهان درباره رئیس تازه سینما

سینماروزان: روزنامه کیهان در گزارشی با عنوان “رئیس سازمان سینمایی کیست؟” به ارائه تحلیلی درباره رئیس بعدی سینما پرداخت.

متن گزارش کیهان را بخوانید:

گمانه‌زنی‌ها درباره انتخاب رئیس سازمان سینمایی همچنان ادامه دارد و هنوز معلوم نیست که متولی سینمای ایران چه کسی خواهد شد.

طی هشت سال گذشته و فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم، لجام گسیختگی در سینمای ایران و تولید آثار مبتذل، موجب نگرانی اهالی اقلیم فرهنگ و هنر شد. تولید آثار سینمایی در عناد با مبانی دینی و انقلاب اسلامی و تعارض با نظام جمهوری اسلامی، فزونی یافت تا آنجا که سیمای جمهوری اسلامی علنا برای نمایش فیلم‌های ایرانی دچار مضیقه شد.
با شکل‌گیری دولت سیزدهم و انتخاب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حالا انتظار این است که مدیری متدین و انقلابی به همراه گروهی از بهترین مدیران سینمای انقلاب سکان هدایت و مدیریت سینمای ایران را برعهده گیرند. باید منتظر مدیریت کسی بود که کارنامه روشنی در حوزه سینمای اندیشه و انقلاب دارد و برای اکنون و آینده سینمای ایران برنامه جامع و معین پیش‌رو می‌گذارد.

در این میان بی‌شک برای افراد مرتبط با حلقه انحرافی تا مدیری فرهنگی که عرصه را برای فیلمسازی و دریافت بودجه‌های نجومی فراهم ساخت؛ جایی نیست. کم نیستند هنرمندان انقلابی توانمندی که می‌توانند سفینه سینمای ایران را در مسیری آرام و منطقی قرار دهند. کسانی که دارای نقشه راه هستند و در حوزه تعامل با بدنه سینمای کشور توانمندند.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۵:۳۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=65440

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code