۱۴۰۳۱۴۰۲

گالری گلستان؛ میزبان نمایشگاه «زمان های بی بازگشت»

گالری گلستان؛ میزبان نمایشگاه «زمان های بی بازگشت»

سینماروزان: «زمانهای بی بازگشت»عنوان جدیدترین آثار نقاشی تارا بهبهانی؛ نقاش و پژوهش‌گر معاصر است که از ۲۷ خرداد تا ۸ تیر ماه  در گالری گلستان برگزار می‌شود.

تارا بهبهانی گفت:حوادث،روزمره گی ها، فرازها و فرودها همه زمان های بی بازگشت هستند. زمان هایی می آیند و می روند و گاهی خاطره ای شیرین و دلچسب می سازند و گاه یادآوری آن ها چیزی جز ملال و کسالت بر جای نمی گذارند. درسال های زندگی من هم زمان های بی بازگشت بسیاری آمدند و رفتند، خوشی ها و سختی ها، شادی ها و غم ها، نقش هایی را بر جای گذاشتند که یادآوری آنها برایم، من امروز را ساخته است که ایستاده ام و زمانهای بی بازگشت پیش رویم را جستجو می کنم.

او افزود: این دوره از نقاشی هایم برایم اهمیت زیادی دارند. زمان به من فرصت داد که بازگو کننده لحظات رنگینی باشم که با فرم های گذشته سرزمینم پیوند خورده و در دل و جانم به جا مانده اند. نواهای سازها، پرنده ها و چشمان امیدواری که گذشته را طی کرده و آینده را جستجو می کند. گذشته ای که بی بازگشت است و فرداهایی پر از ابهام.
بهبهانی افزود: در این نمایشگاه ۱۸ نقاشی با تکنیک رنگ روغن که تعدادی از آنها بر روی بوم های شش ضلعی و حاصل کار سه سال اخیر من است،به نمایش درمی آیند. فرم بوم های این مجموعه ببیننده را به دنیای رنگانگ و پر رمز و راز کاشی های ایرانی دعوت می کند.

تارا بهبهانی، نقاش و پژوهشگر هنر ،متولد ۱۳۶۲ در تهران است، او نقاشی را از کودکی نزد پدرش، استاد تاها بهبهانی و مجسمه سازی را نزد مادرش، خانم مهین تابان آموخته است. تحصیلات و مطالعات دانشگاهی او در گذشته هنر ایران و تحقیق و پژوهش در آن، زمینه خلق آثار نقاشی و مقالات متعدد هنری شده است. از آنجا که نقوش کاشیها و فرمهای ایرانی در هنر ایران شاخص و مورد توجه است، بازنمایی این نقوش در نقاشیهای تارا در این سالها سبک و سیاق مختص خود او را در ذهن ها یادآور میکند، که مشخصه کارهای نقاشی اوست. تارا نمایشگاه های متعدد در ایران و خارج از ایران داشته و منتخب بینال های پکن، کینگ دائو و Magic of Persia در دبی بوده است. او هم اکنون علاوه بر نقاشی مدت بیست سال است که  به  کار تدریس نقاشی و پرورش خلاقیت به کودکان و نوجوانان  نیز مشغول است.

علاقمندان برای بازدید از نمایشگاه می‌توانند ۲۷ خرداد تا ۸ تیر ماه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ به گالری گلستان واقع در خیابان دروس، خیابان کماسایی، پلاک۳۴ مراجعه کنند. گالری پنج شنبه ها تعطیل است.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۷:۵۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=69758

بعدش؟

مطالب اخیر

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code