۱۱۰۹۱۴۰۱

گاف عجیب و غریب جشنواره شهر؛ کارگردانی که هم در هیأت انتخاب بوده و هم فیلمش در ۵ رشته نامزد دریافت جایزه شده!!!

سینماژورنال: هرچند تکراری بودن اغلب آثار ارائه شده در جشنواره فیلم شهر و نمایش این آثار در جشنواره فیلم فجر باعث شده چنان که باید این جشنواره رونق لازم را نداشته باشد اما به هر حال اخبار این جشنواره از سوی رسانه ها رصد می شود.

 

به گزارش سینماژورنال این طور نیست که گمان شود چون این جشنواره بلحاظ اقبال عمومی وضعیت خوبی ندارد پس رسانه ها نیز از کنار بررسی اخبار آن می گذرند.

 

به هر حال کار جماعت روزنامه نگار بررسی اتفاقات رخ داده در چنین جشنواره هایی است و هرچقدر هم که جشنواره کم رونق باشد باز هم رصد اتفاقات آن در دستور کار قرار می گیرد.

دقیقا در راستای چنین هدفی است که سینماژورنال نیز اغلب اخبار ارائه شده از جشنواره را مرور می کند و البته عجیب ترین اتفاق هم مرور فهرست نامزدهای بخش فیلم ویدیویی این جشنواره بود!

 

در این بخش نام فیلمی با عنوان “بهار نارنج” در پنج رشته مختلف از فیلمنامه گرفته تا کارگردانی، بازیگری(۲ نفر) و تهیه کنندگی به عنوان نامزد بهترین اثر آمده است.

 

این اتفاق در حالی رخ داده که کارگردان این فیلم مرجان اشرفی زاده خود یکی از اعضای هیأت انتخاب بخش کوتاه جشنواره بوده است!

 

البته که توجیه دبیرخانه جشنواره شهر می تواند این باشد که بخشهای فیلم کوتاه و فیلم ویدیویی جشنواره کاملا مجزا از هم اداره می شوند و حضور یک نفر در هیأت انتخاب بخش کوتاه و برنده شدنش در بخش ویدیویی ایرادی نیست.

 

اما به هر حال وقتی فیلم کسی که در هیات انتخاب کوتاه بود در ۵ بخش ویدیویی کاندیدا میشود و البته که کاندیداتوری در دو رشته کارگردانی و فیلمنامه نیز با نام خود این عضو انتخاب می آید، طبیعی است که نوعی حس عدم اعتماد به مخاطب دست می دهد.

 

ای کاش دست اندرکاران جشنواره فیلم شهر با چینش درست تر هیأت انتخاب خویش و یا ریزبینی بیشتر در انتخاب کاندیداها، شرایطی را فراهم می آوردند که این گونه حسها به مخاطب دست نمی داد.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۸:۱۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=4574

بعدش؟

مطالب مرتبط

2 نظر برای مطلب "گاف عجیب و غریب جشنواره شهر؛ کارگردانی که هم در هیأت انتخاب بوده و هم فیلمش در ۵ رشته نامزد دریافت جایزه شده!!!"

  1. مريم گفت:

    در جشنواره فيلم ويديويي ياس هم همه جوايز را دادند به اين خانم و فيلم ضعيفشان. معلوم نيست در پشت پرده چه خبر است. خدا به ما رحم كند.

  2. عجبا گفت:

    از کی تا حالا به وقاحت و بی شرمی می گن گاف؟؟؟

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code