۱۱۰۷۱۴۰۲

گاف بزرگ #صندوق_هنر پیش چشم روسای خانه سینما!؟

علی قائم مقامی و ابراهیم حاتمی کیا در پشت صحنه فیلم چ

سینماروزان/روح‌الله نشیبا: فرآیند پالایش اعضا در صندوق اعتباری هنر مدتهاست که با اعتراضات برخی از هنرمندان مواجه شده و اخیرا شنیده شده ده‌ها تن از اعضای خانه سینما مشمول پالایش شده و با خطر حذف از صندوق هنر مواجهند؛ اتفاقی که متاسفانه باید خیلی زودتر از اینها با واکنش روسای خانه سینما و اتخاذ تصمیمات راهبردی برای حل مسأله مواجه می‌شد…

در یک مورد استثنایی به تازگی علی قائم مقامی رییس صنف مدیران تولید خانه سینما افشا کرده که صندوق، عضویت وی را لغو کرده و از لغو عضویت بسیاری دیگر از اهالی سینما حرف زده! قائم مقامی پس از سال‌ها فعالیت در سینما برای اینکه اثبات کند سینماگر است باید اسناد و قرارداد ارائه کند!! اتفاقی که ریشه‌ دارد در عدم رایزنی روسای سینما با صندوق هنر برای حل مشکلی ساده!؟ 

#علی_قائم مقامی رییس انجمن مدیران تولید سینما و عضو سابق هیئت مدیره خانه سینما در گفت‌وگو با ایلنا اعلام کرد: اواخر سال گذشته متوجه شدم عضویتم در صندوق اعتباری هنر لغو شده است. پیگیر موضوع شدم معرفی نامه هم از خانه سینما گرفتم اما کارشناس صندوق اعلام کرد به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران مراجعه کنم؛ ضمنا باید قرارداد و مدارک ببرم که در زمینه سینما فعال هستم.

مدیرتولید فیلم‌های  نسل سوخته و متولد ماه مهر گفت: به من گفتند اگر خیلی سریع مدارک دال بر سینماگر بودن ارائه نکنم، خدمات بیمه‌ای هم قطع میشود. فعلا پرونده من در مرحله بررسی است و دیگر هم پیگیری نمیکنم چون بیشتر شبیه طنز است!

تهیه کننده فیلم های جشن دلتنگی و پرونده باز است ادامه داد: سی سال است در سینمای حرفه ای فعالیت میکنم، پانزده سال است که فعالیت صنفی دارم و هم اکنون رییس انجمن مدیران تولید سینما هستم، حدود شش سال عضو هیئت مدیره خانه سینما بودم، تقریبا هر سال هم فیلم سینمایی تهیه میکنم و حالا باید به صندوق هنر و ارشاد تهران اثبات کنم که سینماگر هستم؟!

وی افزود: قصد داشتم این موضوع را در فروردین ماه اعلام کنم تا مشخص شود در صندوق هنر چه خبر است، در همان ایام متاسفانه آقای کیومرث پوراحمد درگذشت و شرایط برای مطرح شدن موضوع مناسب نبود.

مدیر تولید فیلم های «شب یلدا» و «به رنگ ارغوان» ادامه داد: دو هفته قبل از صندوق تماس گرفتند اول تصور کردم برای موضوع عضویت هست اما به افطاری در هتل هما (شرایتون سابق) دعوت کردند، عذرخواهی کردم و گفتم نمی‌آیم و بعد شنیدم که افطاری صندوق هنر کنسل شده است.

تهیه‌کننده «کفش‌هایم کو؟» در پاسخ به این پرسش که آیا عضویت سینماگران باتجربه دیگری هم لغو شده یا خیر، گفت: بله و میدانم چه افرادی هستند اما چون مسئولیت در این زمینه ندارم نمی‌توانم توضیح بیشتری بدهم!!!

گاف بزرگ صندوق هنر در لغو عضویت رییس صنف مدیران تولید سینما

گاف بزرگ صندوق هنر در لغو عضویت رییس صنف مدیران تولید سینما

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=74629

بعدش؟

مطالب مرتبط

2 نظر برای مطلب "گاف بزرگ #صندوق_هنر پیش چشم روسای خانه سینما!؟"

 1. علی کرد گفت:

  دقیقن مشکل از نظام صنفی سینماست
  ای کاش به جای اصرار بر ثبت در وزارت کار
  سینما را زیرمجموعه اتاق اصناف ثبت می‌کردند که
  صنفی بسیار قوی تر است
  و آن گاه خود سینما می‌توانست ردیف بیمه ای مستقل در
  تامین اجتماعی داشته باشد
  و نه بیمه خویش فرمای حداقلی فعلی

 2. مصیری گفت:

  متاسفانه ماه‌هاست که صندوق هنر نه هنرکارت را شارژ کرده
  و نه هیچ اقلام رفاهی ارائه می‌دهد
  ضروریست که هرچه زودتر خانه سینما
  ورود کند و اهالی سینما را از این همه تحقیر نجات دهد
  سینمایی که دستمزدهای میلیاردی ردوبدل می‌گردد
  نیاز وافر دارد به داستن یه سازمان رفاهی مستقل
  و محترم و حرفه ای

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code