۱۸۱۱۱۴۰۱

«کیهان» پربیراه نمی‌گوید⇐اصغر فرهادی تحریم اسکار را زیر پا گذاشت!

سینماروزان: معرفی دو نماینده ایرانی به نامهای انوشه انصاری و فیروز نادری برای حضور در مراسم اسکار در حالی که پیشتر این مراسم از سوی اصغر فرهادی تحریم شده بود باعث اشاره به این تناقض رفتاری از سوی روزنامه اصولگرای «کیهان» شده که با تیتر «اصغر فرهادی تحریم اسکار را زیرپا گذاشت» به نقد آن پرداخته است.

متن خبر «کیهان» در این باره را بخوانید:

در شرایطی که اکثریت قریب به اتفاق سینماگران حتی در آمریکا به دولت آمریکا اعتراض کرده و علیه آن موضع گرفته‌اند، اصغر فرهادی به‌رغم ادعای تحریم مراسم اسکار، با معرفی نمایندگان خود به استقبال از این مراسم دولتی آمریکا رفت!
هنوز چند روزی از اعلام تحریم مراسم اسکار از سوی اصغر فرهادی به خاطر تصویب قوانین نژادپرستانه دونالد ترامپ نگذشته بود، اما درست در زمانی که اعتراض جشنواره‌ها و هنرمندان سینمای جهان به دولت آمریکا اوج گرفته اصغر فرهادی نمایندگانی را برای حضور در اسکار معرفی کرد!
شایعاتی مبنی بر احتمال اهدای جایزه بهترین فیلم خارجی هشتاد و نهمین مراسم اسکار به فیلم «فروشنده» به کارگردانی فرهادی باعث شده تا این کارگردان، با معرفی نمایندگانی برای حضور یافتن در این مراسم، تحریم اسکار را زیر پا بگذار

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۵:۳۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=35189

بعدش؟

مطالب مرتبط

4 نظر برای مطلب "«کیهان» پربیراه نمی‌گوید⇐اصغر فرهادی تحریم اسکار را زیر پا گذاشت!"

 1. سارا گفت:

  فرهادی هیچ وقت ادعا نکرده بود که اسکار را تحریم کرده است. او گفته بود به دلیل موانع اخیر ترامپ نمی تواند در آن جا حاضر باشد. عدم حضور یک چیز است و تحریم چیز دیگر. یعنی تفاوت بارز این دو نکته ساده را هم متوجه نیستید؟

  • Parviz گفت:

   اصغر فرهادی از سینماگران برتر دنیا و از افتخارات ایران و ایرانیان است. همچنان که فیروز نادری و انوشه انصاری نام ایران را پر آوازه کرده اند. بی ادبی به این فرزندان برومند ایرانزمین چه معنایی میتواند داشته باشد ؟
   همیشه امید هست که گمراهان خود را اصلاح کنند تا آنها هم مورد احترام باشند.

 2. فسیل ستیز گفت:

  اسکار دوم به فرهادی باعث میشود که حسودان “چه ظاهراً دوست و چه منتقد” بسوزند …
  ستارگان هالیوود با یک اشاره فرهادی، بدون دستمزد هم در فیلمش شرکت میکنند ..
  افخم، فراست .. و دیگر فسیلان، از حالا در حال سوختن هستند..
  چه اسکار بگیرد چه نگیرد ..

 3. طه گفت:

  بی خردان حسود زرد نویس

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code