۱۴۰۹۱۴۰۰

«کیهان» ممنوع‌الفعالیت شدن سعید کنگرانی را «ادعایی دروغ» خواند!!!⇔در حالی که به این پرنس سینمای روشنفکرانه پیش از انقلاب، حتی اجازه بازی در «فرزند صبح» داده نشد!!

سینماروزان: سعید کنگرانی بعد از آن که در اواسط دهه شصت ممنوع الفعالیت شد به آمریکا رفت و دو دهه بعد وقتی برای سر زدن به مادر محتضرش به ایران بازگشت فقط توانست در سایه تلاشهای علی معلم در یک کمدی با نام «ازدواج به سبک ایرانی» بازی کند و بعد از آن هرچه تلاش کرد نتوانست مجوز بازی در فیلمی دیگر را دریافت کند و در نهایت هم مرحوم شد در حالی که اواخر عمر به دلیل نداری به تدریس زبان روی آورده بود.

سعید کنگرانی کاندیدای ایفای نقش یکی از شخصیتهای مکمل درام تاریخی «فرزند صبح» بهروز افخمی هم بود اما در نهایت مجوز بازی در این فیلم هم برایش صادر نشد تا تنها فیلم بعد از بازگشت از آمریکای این پرنس سینمای روشنفکرانه پیش از انقلاب همان «ازدواج به سبک ایرانی» باشد و تمام.

روزنامه «کیهان» اما ممنوعیت کاری کنگرانی را ادعایی دروغ خوانده و نوشته است: باز هم درگذشت یک هنرمند، سیلی از شایعات و اخبار نادرست را در پی داشت. معمولا موقع درگذشت هر هنرمندی، برخی از فرصت استفاده می‌کنند تا از عدم حضور فرد متوفی استفاده‌ای کنند چون دیگر حضور ندارد تا دروغ‌هایی که به وی نسبت می‌دهند را تکذیب کند. این اتفاق درباره سعید کنگرانی، بازیگری که روز جمعه از دنیا رفت هم تکرار شد. بلافاصله پس از انتشار خبر درگذشت وی، عده‌ای در فضای مجازی شایعه کردند که این بازیگر ممنوع از کار بود! درحالی که وی قرار بود در یک فیلم سینمایی حضور یابد اما فرصت نکرد و از دنیا رفت، وی در سال‌ها پیش نیز در یک فیلم سینمایی بازی کرده بود. نکته قابل تأمل این است که سعید کنگرانی توسط همکارانش در سینما نادیده گرفته شده بود و به همین دلیل هم طی این سال‌ها کمتر فرصت حضور در صحنه بازیگری را داشت. حالا همان‌هایی که در این سال‌ها مانع از بازیگری کنگرانی شده بودند، شایعه ممنوع الفعالیتی وی را در رسانه‌ها و فضای مجازی گسترش می‌دهند.

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۵:۲۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=52386

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code