۱۳۰۱۱۴۰۲

“کیهان” خبر داد: مخملباف جایزه‌اش از جشنواره ونیز را به یک جاسوس روس تقدیم کرد!!!

سینماژورنال: محسن مخملمباف فیلمساز مهاجر ایرانی که سالهاست در خارج از ایران زندگی کرده و به فیلمسازی مشغول است در جشنواره امسال ونیز جایزه ای موسوم به جایزه روبر برسون را دریافت کرد.

به گزارش سینماژورنال روزنامه اصولگرای “کیهان” در توصیف این جایزه آن را جایزه ای دانسته است که به فیلمهایی با تأثیرگذاری معنوی تعلق می گیرد و از این گفته که آن فیلمساز روسی که مخملباف جایزه اش را به او تقدیم کرده اخیرا به اتهام جاسوسی به ۲۰ سال زندان محکوم شده است.

سینماژورنال متن کامل گزارش این روزنامه اصولگرا را ارائه میدهد:

 محسن مخملباف که، چندی پیش به سفارش بهائيان و کمپانی‌های صهیونیستی فیلمی در سرزمین‌های اشغالی ساخت  جایزه‌ای گرفته که به فیلم‌هایی با تأثیر معنوی داده می‌شود.

سایت “بی‌بی‌سی” که به استقبال این اتفاق رفته نوشته: محسن مخملباف، کارگردان ایرانی، جايزه روبر برسون را دریافت کرد. این جایزه که از سال ۲۰۰۰ به یادبود روبر برسون، فیلمساز مشهور فرانسوی، اعطا می‌شود، همزمان با جشنواره ونیز برگزار می‌شود و به فیلمسازی تعلق می‌گیرد که آثارش تاثیر فرهنگی و معنوی داشته و «تلاش انسان برای یافتن معنای روحانی در زندگی با گذشتن از مسیری دشوار» را روایت کرده باشد.

نکته قابل توجه این است که مخملباف جایزه‌اش را به “اولگ سنتسوف” تقدیم کرده است. اولگ سنتسوف، فيلمساز اوكراينى هفته گذشته به جرم جاسوسی، توسط روسيه به بيست سال زندان محكوم شد. البته بی‌بی‌سی هیچ اشاره‌ای به جرم آقای سنتسوف نکرده است.

گفتنی است مخملباف تیر ماه سال ۹۲ خود را فیلمسازی بی‌دین معرفی کرد وی همچنین از فرقه ضاله بهائیت به‌عنوان دینی نمونه نام برد و گفت: من اسرائيل را دوست دارم!!!

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۷:۳۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=9704

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "“کیهان” خبر داد: مخملباف جایزه‌اش از جشنواره ونیز را به یک جاسوس روس تقدیم کرد!!!"

  1. سعیده گفت:

    دیوانه چو دیوانه بیند خوشش آید

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code