۱۳۰۹۱۴۰۰

«کیهان» خبر داد⇐واگذاری دبیری جشنواره فجر به مدیرعامل «۹شغله» خانه سینما!

سینماروزان: حدودا یک هفته قبل در گزارشی پیرامون تعداد مشاغل مدیرعامل خانه سینما از «۶شغله» بودن وی گزارش دادیم و  بعدتر یک مخاطب از «۹شغله» بودن وی خبر داد.(اینجا و اینجا را بخوانید)
به گزارش سینماروزان در گزارش ابتدایی مربوط به تعدد مشاغل این مدیرعامل از احتمال حضور وی به عنوان دبیر جشنواره فجر و رییس برگزاری جشن خانه سینما نوشتیم و حالا «کیهان» خبر از آن داده که ممکن است برگزاری جشنواره فجر امسال به خانه سینما محول شود.
متن خبر «کیهان» را بخوانید:
احتمال واگذاری برگزاری جشنواره فیلم فجر به خانه سینما درحالی است که این تشکل هنوز در نحوه اداره اصناف زیرمجموعه خود دچار مشکل است و از اختلافات درون‌گروهی رنج می‌برد.

 شنیده‌های غیررسمی حاکی از آن است که احتمال دارد دوره آینده جشنواره فیلم فجر با دبیری مدیرعامل خانه سینما برگزار شود. هدف از این واگذاری نیز تلاش برای کاهش اعتراضات سینماگران حاضر در جشنواره به نتایج و جوایز است.
این درحالی است که برگزاری جشن سینمای ایران توسط خانه سینما نیز همواره با اعتراض‌ها و حاشیه‌هایی همراه بوده است. ضمن اینکه خود خانه سینما نیز از مشکلات درونی و اختلافات متعدد رنج می‌برد.
نکته مهم دیگر این است که جشنواره فیلم فجر، رسمی‌ترین رویداد سینمایی نظام جمهوری اسلامی محسوب می‌شود و با توجه به عنوان و مناسبت برگزاری‌اش نیز باید در‌بردارنده شاخص‌های ارزشی انقلاب اسلامی باشد. این درحالی است که خانه سینما در جشن‌ها و محافل خود نشان داده که انگیزه چندانی برای ضریب دادن به این شاخص‌ها در چنین جشن‌ها و جشنواره‌هایی را ندارد.
چگونه نهادی که دست‌اندرکاران و اصناف زیرمجموعه آن دچار مناقشه و تنش هستند، توان رساندن کشتی جشنواره فیلم فجر را به ساحل امن دارد؟
به نظر می‌رسد که جشنواره فیلم فجر بیش از واگذاری آن به سایر نهادها، به یک آسیب‌شناسی ساختاری نیازمند است و باید ساختار برگزاری آن اصلاح شود تا شاهد اعتراض‌ها و حاشیه‌های منفی کمتری باشد.

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۱ تیر ۱۳۹۶ - ۴:۳۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=39494

بعدش؟

مطالب مرتبط

4 نظر برای مطلب "«کیهان» خبر داد⇐واگذاری دبیری جشنواره فجر به مدیرعامل «۹شغله» خانه سینما!"

 1. مجید گفت:

  واقعا مسخره ست . من خودم یکی از اعضای شورای مرکزی اصناف هستم حیف اون رایی که در مجمع عمومی خانه سینما در این دوره به این هیئت مدیره فشل دادیم!! چرا اقدامی نمیکنین؟ آقای حیدریان چیکار داری میکنی ؟! مملکت که فحط الرجال نشده!

 2. لاله گفت:

  همه صنف شده
  شهسواری و طائرپور و اسعدیان و میرکریمی
  هیات مدیره پس چرا موضع نمیگیره؟؟؟
  اقایی که رفتی هیات مدیره چراا این باندبازی رو تموم نمیکنید

 3. seyed گفت:

  هیات مدیره عوض شد خوشحال شدیم بلکه اوضاع بهتر میشه
  اما گویا اینا هم خوابن
  جالبه یارو رای حداقلی اورده رفته شده رییس هیات مدیره
  رفیقش هم مدیرعامل و کلی منصب و سمت و …

 4. فرید گفت:

  فقط میتوان گفت متاسفم برای سینما و مدیرانش

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code