۰۷۱۱۱۴۰۱

کیمیایی از نسخه جشنواره «قاتل اهلی» هم اعلام برائت کرد⇐این مونتاژ من نیست⇒آیا این مصداق بارز عقب‌نشینی است؟

سینماروزان: اختلافات میان مسعود کیمیایی کارگردان و منصور لشکری قوچانی تهیه کننده «قاتل اهلی» سبب ساز آن شده است حتی صدور پروانه نمایش این فیلم که در ابتدا به عنوان یکی از گزینه های اکران نوروزی مطرح شده بود هم در هاله ای از ابهام باقی بماند.

به گزارش سینماروزان پیش از جشنواره فیلم فجر مسعود کیمیایی با اعلام برائت از تدوینی که با همراهی بهرام دهقانی تدوینگر و تهیه کننده انجام شده بود آن را نسخه خود ندانست و مدتی بعد خودش نسخه ای تازه را با دهقانی تدوین کرد و به جشنواره سی و پنجم ارائه داد؛ نسخه‌ای که نمایش آن در جشنواره هم با اقبال مخاطبان همراه نبود.

حالا مسعود کیمیایی در تازه ترین گفتگویش که با «بانی فیلم» انجام شده از نسخه جشنواره که خودش آن را تدوین کرده بود هم برائت جسته است و البته سعی کرده برخلاف هفته‌های اخیر که مدام لشکری قوچانی را مسبب این نسخه می‌دانست این بار توپ را به زمین تدوینگرش انداخته و او را عامل اصلی ایجاد نسخه جشنواره بداند!!!

کیمیایی گفته است: مونتاژ اولیه فیلم که آقای دهقان آن را مونتاژ کرده بود و به من نشان دادند ۱۲۰ دقیقه بود. من ۱۲۰ دقیقه فیلم نگاه کردم به عنوان مونتاژ که اینها تمام مونتاژ آقای دهقان بود و در بعضی جاها هم فوق العاده بود. من از آن فیلم چون دیگر وقت نداشتم ۹ دقیقه اش را کم کردم؛ شد ۱۰۹ دقیقه{احتمالا منظورشان ۱۱۱ دقیقه بوده} و اعلام کردم که باید ۱۰ دقیقه از آن هم دربیاید.

کیمیایی درباره بخشهایی که مجددا باید از فیلم کم شود اظهار داشته است: تا بخش آخر فیلم مونتاژ درست است و در بخش آخر فیلم مونتاژ می‌خواهد؛ تا ۱۰ دقیقه هم جا دارد حذف شود و این مونتاژ من نیست. این در کم کردن ۹ دقیقه مونتاژ من است. اصل مونتاژ برای من نیست!

اینکه مسعود کیمیایی نسخه ۱۲۰ دقیقه ای را محصول دست دهقانی دانسته است ادعایی تازه است که بهرام دهقانی باید به آن پاسخ دهد اما مهمتر آنجاست که انگار کیمیایی واقف شده به مشکلات بخش انتهایی فیلم یعنی همان بخشی که در نسخه جشنواره آوازخوانی آقازاده‌شان با صدایی فالش به فیلم ضربه زده بود!

آیا کیمیایی قصد دارد از نماهای آقازاده کم کند بلکه راهی پیدا شود برای حل مشکلات فیلم؟ و آیا  افزایش نماهای آقازاده همان نکته‌ای نبود که از ابتدا اساس اختلاف طرفین را تشکیل داد و کلی برای فیلم حاشیه‌ساز شد؟

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۷:۵۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=36122

بعدش؟

مطالب مرتبط

4 نظر برای مطلب "کیمیایی از نسخه جشنواره «قاتل اهلی» هم اعلام برائت کرد⇐این مونتاژ من نیست⇒آیا این مصداق بارز عقب‌نشینی است؟"

 1. توانا گفت:

  یعنی چی آخه
  ملتو سرکار گذاشتین استاد؟
  اگه نبود دیگه چرا فیلمو اوردی جشنواره پدرجان؟
  تو بازار سیاه بلیت فیلمو خریدم سه برابر قیمت
  خب اگه میگفتی از اول عمرا میخریدم

 2. رضا نفی تبار گفت:

  حالا ماجرا شیفت پیدا کرد روی بهرام دهقانی بدبخت
  احتمالا یک ماه دیگه مشکل از فرشاد محمدی فیلمبرداره
  یا دو ماه بعدتر میگه از آهنگسازه
  دو ماه بعدتر از صدابردار…

 3. کابوکی گفت:

  ایشان ایرادی به تدوین آقای دهقان نمیگیرد. دقت کنید. ایشان میگوید کم کردن زمان فیلم در واقع اصل تدوین است…

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code