۱۰۰۳۱۴۰۲

کمک ۵ میلیاردی به چرخه اکران!

سینماروزان: سازمان سینمایی کشور برای ۶ ماهه دوم سالجاری کمک هزینه ۵ میلیارد تومانی را به چرخه اکران در قالب “حمایت از فیلم ها”، “سالن های سینمایی”، “شرکت های پخش” و “مراکز پشتیبانی فنی و سمعی و بصری” ‌پیش بینی کرده است.

به گزارش سینماروزان، محمد خزاعی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی با اشاره به لزوم حمایت از سینماها و چرخه اکران در وضعیت فعلی و عطف به تحقق وعده ای که در بدو ورودم داده ام گفت: این بسته حمایتی با مساعدت وزیر محترم و همکاری صندوق اعتباری هنر با هدف کمک به رونق مجدد سینماها برای فیلم های سینمایی، سالن های سینما، شرکت های پخش و مراکر پشتیبانی فنی و سمعی بصری در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: این بسته حمایتی در قالب تسهیلات جبرانی و کمک هزینه به بخش های مختلف “فرایند پخش و اکران فیلم” از جمله ۲۳۴ سالن سینمایی فعال بخش خصوصی در تهران و شهرستان ها تعلق گرفت. از این رقم، دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای سالن های سینما، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای فیلم های سینمایی، هفتصد میلیون تومان برای مراکز پشتیبانی فنی و ۳۰۰ میلیون تومان برای موسسات فعال در حوزه پخش فیلم اختصاص می یابد که هر کدام به عنوان بازوهای رونق سینما به صورت مستقل از هم اهمیت دارند.

دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای سینماها

خزاعی با اشاره به تقویت فرآیند تولید و اکران فیلم ها و همچنین، ضرورت رونق سالن های سینمایی با رعایت استانداردها و پروتکل ها در شرایط سخت کرونایی گفت: در این دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای سینماها در نظر گرفته شده که امیدواریم این کمک هزینه بتواند جبران بخشی از خسارت های وارده ناشی از همه گیری کرونا و تعطیلی‌های مربوط به آن شود و با توجه به کاهش روند گسترش کرونا، سال آینده به امید خدا فعالیت سالن های سینمایی به روند عادی پیش از کرونا برگردد.

وی ادامه داد: چشم انداز ما در رابطه با حمایت از سالن های سینمایی به سمت و سویی می رود که بتوانیم در کنار سینماداران و سایر بخش ها ظرفیت و شرایطی را مهیا کنیم تا سینما به عنوان ارزان ترین مولفه سرگرمی و تفریح در کنار تاثیرات آموزشی و آگاهی بخشی در سبد استفاده خانواده ها قرار گیرد.

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به جایگاه و نقش موثر سالن های سینما در رونق و نشاط اجتماعی و با هدف جبران گوشه ای از زیان های وارده به این بخش خاطر نشان کرد: به سینماهای فعال بخش خصوصی در تهران و شهرستان ها شامل ۲۳۴ سالن سینمایی فعال که در اکران آثار سینمایی شش ماهه اخیر فعال بودند مشمول این حمایت قرار می گیرند.

کمک یک‌ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی به فیلم ها

خزاعی همچنین با اشاره به حمایت جداگانه از فیلم های سینمایی که طی شش ماهه دوم سال جاری اکران شده اند، گفت: ۱۵ فیلم سینمایی طی این مدت اکران شده اند که سقف فروش آنها زیر یک میلیارد تومان بوده و با استفاده از این طرح تا سقف یک صد میلیون تومان مورد حمایت قرار می گیرند.

وی با تشکر از صاحبان این فیلم ها که برای زنده ماندن و حیات سینما، فیلم های خود را در شرایط فعلی اکران کرده اند گفت: این آثار با همراهی و مشارکت در فرایند اکران به بازگشایی و رونق سینماها کمک کردند و برغم شرایط خاص کرونا از اکران استقبال کرده اند که به سهم خودم از آنها سپاسگزارم.

۳۰۰ میلیون تومان برای دفاتر فعال پخش فیلم

خزاعی شرکت های پخش فیلم را یکی از بازوهای تاثیرگذار در زنجیره توزیع، نمایش و اکران فیلم ها دانست و افزود: در این بسته حمایتی به کلیه شرکت های پخش فیلم که در شش ماهه اخیر در روشن نگه داشتن چراغ سینماها فعال بوده اند و مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان به ۱۲موسسه فعال پخش فیلم طبق بررسی و تأیید سازمان لختصاص یافته است.

۷۰۰ میلیون تومان برای مراکز پشتیبانی فنی و سمعی بصری
رئیس سازمان سینمایی همچنین،  با اشاره به اهمیت مراکز پشتیبانی فنی و سمعی و بصری فعال در روند آماده سازی آثار سینمایی بیان داشت:  ۲۳ مرکز پشتیبانی فنی سینمایی فعال که در آماده سازی فیلم ها اعم از ارائه خدمات لابراتواری، استودیو ی صدا، تدوین و … طی این مدت فعال بوده اند شامل این حمایت شدند که در مجموع هفصتصد میلیون تومان به این بخش اختصاص داده می شود.

به گفته وی مراکز فنی و پشتیبانی سینما از این منظر اهمیت دارند که ارتقای کیفیت آثار و به طبع آن رونق و پیشرفت محصولات سینمای ما با حمایت و کمک این مراکز صورت می گیرد و همکاران بنده با این توجه صرفا کوشیدند اهمیت و جایگاه این مهم را مورد تاکید قرار دهند.

وی در پایان افزود: این بسته حمایتی با هماهنگی صورت گرفته با موسسه صندوق اعتباری هنر به زودی برای گروه های اعلام شده واریز می شود.

 

کمک ۵ میلیاردی سازمان سینمایی به چرخه اکران

کمک ۵ میلیاردی سازمان سینمایی به چرخه اکران

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=68089

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code