۰۴۰۳۱۴۰۱

کمک نزدیک به نیم میلیاردی ارشاد به یک کارگردان بابت پیشگیری از سوءمصرف مواد!!!+عکس

سینماروزان/محمد شاکری: شفاف‌سازی وزارت ارشاد درباره کمک‌های مالی که در سال ۹۸ به اشخاص حقیقی کرده نام یک کارگردان سینما را پیش‌رو می‌گذارد.

به گزارش سینماروزان این کارگردان سینما که سالهاست فیلمی روی پرده‌ نداشته، سه سال قبل پروانه فیلمنامه‌ای با عنوان “توطئه فامیلی” را گرفت که بنا بود با نام “توطئه خانوادگی” به تولید برسد.

این کارگردان خسرو ملکان نام دارد که نزدیک به نیم‌میلیارد(دقیقا ۴۹۹.۸میلیون تومان) بابت پیشگیری از سوءمصرف مواد مخدر، از ارشاد کمک دریافت کرده است.

خسرو ملکان ازجمله کارگردانان نضج‌یافته در سینمای پس از انقلاب است که آخرین بار نزدیک به پانزده سال قبل کمدی “مادرزن سلام” را روی پرده داشت؛ فیلمی که بارها از تلویزیون هم پخش شده است.

ملکان کار سینمایی را از ابتدای دهه شصت خورشیدی با “حسن سنتوری/زخمه” آغاز کرد با بازی مهدی فخیم‌زاده که حال و هوای “علی سنتوری”مهرجویی هم بی‌شباهت به همین “زخمه” نبود.(اینجا را بخوانید)

“شب شکن” از دیگر کارهای سینمایی ابتدایی خسرو ملکان بوده که با بازی بهروز به‌نژاد و چنگیز وثوقی(برادر بهروز) با مضمون زندگی یک معتاد تولید شد و ازجمله آثار پرفروش دهه شصت بود.

“طوبی”و “تماس” (هر دو با بازی پروانه معصومی) و “عروسی مهتاب” ازجمله کارهای سینمایی ملکان و “پیک‌سحر” و “تعطیلات نوروزی” از مشهورترین سریالهایی هستند که ملکان ساخته است.

 

بخشی از فهرست کمکهای ۹۸ ارشاد که نام خسرو ملکان در آن دیده میشود

بخشی از فهرست کمکهای ۹۸ ارشاد که نام خسرو ملکان در آن دیده میشود

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۰۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=62125

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code