۰۷۱۱۱۴۰۱

“کمدی انسانی” در اوکراین+عکس

سینماروزان: بهزاد عبدی آهنگساز باتجربه سینما و اپرا، موسیقی متن “کمدی انسانی” تازه ترین فیلم محمدهادی کریمی را در اکراین می‌سازد و ارکستر موسیقی این فیلم را رهبری می کند.

به گزارش سینماروزان عبدی شش سال پیش از این و به هنگام تولید “برف روی شیروانی داغ” نیز به عنوان آهنگساز با کریمی همکاری کرده بود.

“کمدی انسانی” روایتی از یک يك داستان پرافت و خيز بيوگرافيك است كه مي‌تواند يك كمدي تراژدي در بستر تاريخ معاصر قلمداد شود.

این فیلم نیمه مردادماه در تهران کلید خورد و فیلمبرداری آن تا اواخر مهرماه ادامه داشت.

“کمدی انسانی” به لحاظ تنوع لوکیشن و گستردگی داستان در بُعد زمان از جمله آثار متفاوت سینمای ایران است وچهار نسل بازیگری از سینمای ایران در آن حضور داشته اند، همین ویژگی اهمیت موسیقی متن در ساختار درام را بیشتر خواهد کرد.

عبدی در این باره می گوید: من قبل از ديدن تصاوير با فيلمنامه مانوس شدم. در “كمدى انسانى”، موسيقى فيلم با زمان اتفاق فيلم همراه نيست بلكه به لايه هاى زيرين فيلم مى رود و با مفهوم همراه مى شود. اين فيلم علاوه بر تحرک و ریتم تند و پر از اتفاق و صحنه های مهیج بوکس مانند کارهای دیگر دکتر کریمی سرشار از شاعرانه هايى است كه موسيقى نيز در تلاش است اين شاعرانگى را به نحوى كه شايسته و همراه با تصوير باشد، نشان دهد. در اين فيلم تلاش دارم از فضاهاى كارهاى قبلى خود فاصله بگيرم و دست به تجربه اى جديد در اركستراسيون بزنم و به همين دليل موسيقى گاه به صورت اركسترال و گاه به صورت الكترونيك خود را نشان مى دهد.

بهزاد عبدی
بهزاد عبدی

*فهرست عوامل “کمدی انسانی” به شرح زیر است:

نویسنده، کارگردان و تهیه کننده: محمدهادی کریمی، مدیر فیلمبرداری: مرتضی غفوری، صدابردار: بابک اردلان، طراح گریم: شهرام خلج، موسیقی: بهزاد عبدی، طراح صحنه و لباس: علی نصیری‌نیا، مدیر تولید و مجری طرح: محمدباقر طسوجی، جانشین تولید، برنامه ریز و دستیار اول کارگردان: حمید غفاریان، عکس: حبیب مجیدی

بازیگران: علیرضا شجاع‌نوری، هومن سیدی، آرمان درویش، لیلا زارع، فرخ نعمتی، هستی مهدوی‌فرد ، مهوش افشارپناه، عباس احمدی‌مطلق، سعیده عرفان، زینب قادری، حمیدرضا سام‌خانیان، فتاح نظریان، بابک جعفریه، عطا مرادی، ثنا حاجی‌زاده و بهاره کیان‌افشار با حضور نیکی کریمی/بازیگران نوجوان: ایلیا نصراللهی، سام غفوری

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ۹:۴۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=30605

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code