۰۵۰۱۱۴۰۲

کاظم راست‌گفتار: بازیگران زن زیادی برای بازی در “آشوب” ابراز علاقه کرده‌اند!!! چون درام فیلمنامه درست است و شخصیتها بخوبی پرداخت شده‌اند

سینماژورنال: کاظم راست گفتار حدودا پنج ماهی که می شود پروانه ساخت پروژه ای به نام “آشوب” را به تهیه کنندگی و کارگردانی خودش دریافت نموده است با این حال هنوز که هنوز است فیلم کلید نخورده است.

به گزارش سینماژورنال چندی قبل صحبتهایی درباره حضور حامد بهداد به عنوان بازیگر اصلی این فیلم مطرح شد که البته این صحبتها خیلی زود و با پیوستن بهداد به “دندون طلا” در حاشیه قرار گرفت. حالا و با رسیدن “دندون طلا” به انتها شاید بار دیگر شرایط حضور وی در فیلم فراهم شود.

راست گفتار در گفتگو با سینماژورنال اما هیچ اطلاعاتی درباره بازیگرانش نداده و با بیان اینکه گمانه زنیهای رسانه ها سبب ساز این میشود که وی نتواند با بازیگران قرارداد ببندد می گوید: بازیگران اصلی مان از چهره های شناخته شده سینما هستند ولی نمی توانم نام آنها را اعلام کنم چون ترجیح میدهیم بی حاشیه کارمان انجام شود.

این کارگردان با اشاره به اینکه خبررسانیهای قبلی درباره پروژه سبب ساز آن شده است که بازیگران زیادی برای بازی در “آشوب” داوطلب شوند بیان می دارد: فیلمنامه “آشوب” جزو معدود فیلمنامه های سینمای ایران است که هم متفاوت است، هم درامش درست درآمده است و هم شخصیتها بخوبی پرداخت شده اند. با توجه به اینکه در جامعه سینمایی ما فیلمنامه کمترین ارزش را دارد وقتی این خبر شایعه میشود که یک فیلمنامه خوب در مرحله پیش تولید و انتخاب بازیگر است بازیگران زیادی هستند که با واسطه و بی واسطه برای حضور در فیلم ابراز آمادگی می کنند.

بازیگران زن زیادی برای بازی در فیلم ابراز علاقه کرده اند

راست گفتار ادامه می دهد: درباره “آشوب” هم انتشار گمانه زنیهای رسانه ها درباره خط داستانی فیلم و کاندیداهای بازیگر اصلی مرد سبب ساز آن شده است که بازیگران زن زیادی باشند که برای همکاری ابراز علاقه کنند. از آنجا که شخصا دلم نمی خواهد به دلیل رد کردن یک بازیگر شرایط حس منفی وی نسبت به خودم را فراهم کنم برای همین پیش تولید را با حداقل اطلاع رسانی پیش می برم.

کاظم راست گفتار که آخرین ساخته سینمایی اش “چک” چهار سال قبل ساخته شد با اشاره به دومین تجربه سینمایی اش “نقاب” به سینماژورنال می گوید: هنوز که هنوز است چوب رد کردن یکی دو بازیگر زن مطرح سینما در آن پروژه را می خورم. این بازیگران زن در همه این سالها گلایه داشته اند که چرا آنها را انتخاب نکرده ایم.

تمام بازیگران اصلی فیلم جدید هستند

راست گفتار درباره زمان کلید خوردن “آشوب” بیان می دارد: نمی توانم زمان کلید خوردن را اعلام کنم اما این کار به زودی کلید می خورد.

این کارگردان در پاسخ به این پرسش که آیا بازیگران “آشوب” پیشتر نیز در کارهایش حضور داشته اند یا نه می گوید: تمام بازیگران اصلی کار جدید هستند و هیچ کدام جزو بازیگرانی نیستند که در کارهای قبلی با آنها همکاری داشته ام. فرم فیلم می طلبید که با بازیگران جدید کار کنم و بازیگران اصلی هم جدید هستند.

داستان زندگی جوانی که به آشوبی برای نظام پهلوی بدل می شود

به گزارش سینماژورنال “آشوب” داستان زندگی یک جوان را در دوران پیش از انقلاب روایت میکند؛ جوانی که جزو اولین تحصیلکردگان ادبیات دانشگاه تهران به شمار می رود اما شرایط طوری پیش میرود که در ابتدا به عنوان پیش پرده خوان و خواننده با نام مستعار “آشوب” در تئاترهای لاله زار به فعالیت می پردازد و در میانه دهه های بیست و سی خورشیدی به دلیل فساد حاکم در دستگاه حاکم به آشوبی برای نظام پهلوی بدل میشود و بلایای زیادی سر خودش و اطرافیان می آورد.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=4775

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code