۱۰۱۱۱۴۰۱

چرا سریال مهران غفوریان از شبکه دو به نسیم رفت؟⇐تهیه‌کننده پاسخ داد

سینماروزان: در حالی که چند قسمت از سریال «همسایه‌ها» به کارگردانی مهران غفوریان از شبکه دو سیما پخش شده بود، پخش این مجموعه به شبکه نسیم واگذار شد.

به گزارش سینماروزان «همسایه‌ها» که پیش از این با فراز و نشیب‌هایی روبرو شده بود، ازجمله ساخت مجدد پس از تغییر کارگردان و خسارت‌های مالی‌ که بر این مجموعه تحمیل شد، اکنون به علت فشردگی برنامه‌های شبکه دو، میهمان مخاطبان شبکه نسیم شده است.

علیرضا سبط احمدی – تهیه‌کننده این مجموعه تلویزیونی – در پی این اتفاق درباره‌ی علت انتقال مجموعه «همسایه‌ها» از شبکه دوم به شبکه نسیم به “ایسنا” اظهار کرد: با توجه به سیاست‌هایی که سیما پیش گرفته است، کارهای شاد و طنز قرار است بیشتر به شبکه نسیم سوق پیدا کند، اما یکی از علت‌های اصلی این جابه‌جایی به محدودیت کنداکتور شبکه دوم سیما و پخش برنامه‌های گفت‌وگومحور بر می‌گردد که معاونت سیما تصمیم گرفت این مجموعه را از شبکه نسیم پخش کند.

وی با بیان این‌که ما نیز تابع تصمیمات معاونت سیما هستیم، یادآور شد: ما همه تابع تصمیم‌گیری کلان سیما هستیم، اما دوست داریم کارمان به خوبی دیده شود. متاسفانه این مجموعه از شروع تیتراژ تا پایان در شبکه دوم سیما با محدودیت زمان روبه‌رو بود، اما به نظر می‌رسد شبکه نسیم این شرایط را دارد کار را به شکل کامل پخش کند؛ با توجه به این‌که شبکه نسیم به عنوان یکی از شبکه‌های پرمخاطب است، این تصمیم گرفته شد که «همسایه‌ها» از یک شبکه پربیننده پخش شود.

این تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی با اشاره به این که «همسایه‌ها» برای شبکه دوم سیما تولید شده بود، گفت: این سریال زیر نظر مدیر گروه شبکه دو سیما تولید شده بود، اما ما به تصمیم گیری‌ها احترام می‌گذاریم؛ شاید اگر کنداکتور شبکه دوم سیما فشرده نبود و محدودیت زمانی وجود نداشت کار قابل پخش بود. البته وقتی یک اثر در یک شبکه تولید می‌شود، صاحب آن اثر دوست دارد از همان مجموعه کارش بر روی آنتن برود، اما به هرحال ما تابع سیاست‌گذاری‌های سیما هستیم.

به گفته وی، مجموعه «همسایه‌ها» از شنبه – ۲۷ آذرماه – از قسمت اول از شبکه نسیم به روی آنتن می‌رود.

این تهیه‌کننده سپس درباره‌ روند ساخت این مجموعه گفت: حدود ۷۰ درصد مجموعه به سرانجام رسیده و ۲۰ قسمت از آن آماده پخش است که همزمان پخش و تولید اواخر دی‌ماه به پایان خواهد رسید.

⇐ مجموعه «همسایه‌ها» قرار است ساعت ۲۱:۴۵ از شبکه نسیم هر شب به روی آنتن برود.

جواد رضویان، مهران غفوریان، بهاره رهنما، سیروس گرجستانی، حسین سلیمانی، سیاوش گرجستانی، سپندامیرسلیمانی، نعیمه نظام‌دوست، آرام جعفری، سمانه پاکدل، محمود جعفری، پوراندخت مهیمن، شهین تسلیمی، آذرین رئوف، جوانه دلشاد و اصغر سمسارزاده بازیگران اصلی سریال هستند.

در خلاصه داستان این مجموعه آمده است: میلاد و مادرش به تهران آمده‌اند و قرار است صاحب ساختمان یاس که یکی از دوستان میلاد است دفتری را به او برای پخش محصولات تولیدی‌شان اجاره دهد. دیگر اجاره‌نشینان ساختمان که مشاغلی همچون خدمات مجالس، وکالت، سایت خبری، ماهنامه و… دارند چون در ابتدا فکر می کنند مستاجران جدید قرار است جایگزین آنها شوند تلاش می کنند به نوعی خود را در ساختمان حفظ کنند، اما در نهایت، میلاد و مادرش در اتاقی روی پشت بام ساکن می شوند و باقی ساکنین در دفاتر خود باقی می مانند. ماجراهای همسایه های ساختمان یاس با ورود میلاد و مادرش شروع می شود.

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۴:۳۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=32303

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code