۱۵۰۷۱۴۰۱

چرا ایوبی در ردیف اول مهمانان معارفه وزیر جایی نداشت؟ فلسفه انتخاب نماینده سینماگران چه بود؟+عکس

سینماروزان/غفور پورغفور: روز گذشته مراسم معارفه رضا صالحی امیری وزیر جدید ارشاد در حالی در تالار وحدت برگزار شد که نگاهی به چینش مهمانان حاضر در مراسم حائر نکات تأمل برانگیزی بود.

به گزارش سینماروزان در ردیف اول مهمانان مراسم حسین انتظامی، علی مرادخانی و عباس صالحی که به ترتیب معاون مطبوعاتی، معاون هنری و معاون فرهنگی هستند قرار داشتند اما حجت ا.. ایوبی رییس سازمان سینمایی یا همان معاونت سینمایی سابق در ردیف دوم مهمانان حضور داشت!

ایوبی هم‌رده زیردستان!

حضور ایوبی که طبق ادعای خودش که در حاشیه مراسم دیروز گفت: «ما هستیم و با آقای صالحی امیری همکاری کامل داریم.» قاعدتا باید در ردیف اول و کنار دیگر معاونان ارشاد می نشست، در ردیف دوم و کنار اشخاصی نظیر علیرضا تابش و مصطفی ابطحی که از مدیران زیردستش در سازمان سینمایی هستند حسابی شائبه برانگیز شد.

جلوتر از بقیه

در ردیف سوم مهمانان حاضر در مراسم هنرمندانی نظیر داریوش ارجمند، محمود عزیزی، خشایار اعتمادی، داریوش اسدزاده، عباس شیرخدا، محمد شیری، جلیل فرجاد، رضا ناجی، بهروز بقایی و علی قائم‌مقامی حضور داشتند. حضور قائم‌مقامی تهیه‌کننده و مدیر تولید سینما که در ماههای اخیر در دیدارهایی با آیت‌ا.. علی اکبر هاشمی رفسنجانی دیده شده هم قابل تأمل بود به خصوص که سینماگرانی نظیر منوچهر شاهسواری، غلامرضا موسوی، منوچهر محمدی، علی معلم، مهتاب کرامتی و سیروس الوند در ردیفهای بعدی حضور داشتند.

این نماینده، انتخاب سینماگران بود؟

از دیگر موارد قابل تأمل معارفه وزیر انتخاب فرشته طائرپور به عنوان نماینده سینماگران برای سخنرانی در مراسم بود آن هم در حالی که این تهیه‌کننده در هفته‌های اخیر و به واسطه صدور کارت تهیه کنندگی برای تهیه کننده بازداشتی “شهرزاد” در صنف متبوعش کانون تهیه کنندگان فیلم ایران(اینجا و اینجا را بخوانید) به شدت با حاشیه روبرو شده بود و از آن طرف تهیه کنندگانی شناخته شده‌تر و البته سخنورتر نظیر علی معلم، منوچهر محمدی و غلامرضا موسوی هم در مراسم حاضر بودند.

معارفه وزیر ارشاد
معارفه وزیر ارشاد
معارفه وزیر ارشاد
معارفه وزیر ارشاد
معارفه وزیر ارشاد
معارفه وزیر ارشاد
معارفه وزیر ارشاد
معارفه وزیر ارشاد
image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۷:۳۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=30732

بعدش؟

مطالب مرتبط

4 نظر برای مطلب "چرا ایوبی در ردیف اول مهمانان معارفه وزیر جایی نداشت؟ فلسفه انتخاب نماینده سینماگران چه بود؟+عکس"

 1. استاد اعظم گفت:

  این قائم مقامی نماینده هاشمی ه تو سینما؟؟؟
  لطفا سوال منو ج بدید
  بلکه بشناسیم ادما رو

  • رضا گفت:

   مگه هاشمی رفسنجانی نماینده داره در سینما !! سابقه این آدمو من درآوردم زمانیکه مدیر تولید بوده تنها مدیر تولیدیه که جایزه جشن خانه سینما و تقدیر جشنواره فجر داره اونم برای فیلم های ارزشی چون چ و رستاخیز . شایدم نمایندش باشه ؟ ولی قبلا همیشه در صف نماز جمعه دیده میشد

 2. تنها گفت:

  احتمالن طائرپور نماینده خانه سینما و رییس ش
  شاهسواری بوده دیگه

 3. لاله(سینماگر) گفت:

  خانم طائرپور باید یه خط جدی درباره
  وضعیت رفاهی هم صنفاشون حرف میزد
  تا اینکه حرفای تکراری بزنه مثل اینکه
  “شما از سینما نمی روید‌؛ زیرا وقتی اهل سینما می شوی نمی توانی از آن فاصله بگیری و شما در مدیریت های بعدی حامی سینما خواهید بود.”

  ما نیاز به شاعر نداریم کارگزار میخوایم که حرف بزنه و حق سینماگرا رو بگیره

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code