۰۲۰۸۱۴۰۰

چرا الهام چرخنده متن رهبری را درست نخواند؟+عکس

سینماژورنال: الهام چرخنده بازیگر سینما و تلویزیون اخیرا در همایش عفاف و حجاب در مشهد متن دست نوشته رهبری بر قرآنی که به وی اهدا شده است را قرائت کرد.

به گزارش سینماژورنال ساعاتی بعد از این اتفاق تصویر دست نوشته رهبری بر قرآن اهدایی منتشر شد که مشخص ساخت آنچه چرخنده خوانده است عین متن رهبری نبوده است.

الهام چرخنده در این همایش گفت: من متن دست‌نوشته رهبر معظم انقلاب بر قرآنی که به من اهدا شد را با مشورت دبیر این همایش برای اولین بار اینجا قرائت می‌کنم و در هیچ جا صحبتی درباره این متن نکردم. متن دست‌نوشته رهبر معظم انقلاب به این شرح است: «بسم الله الرحمن الرحیم. دخترم از اهدا انگشتر متبرکه از تو ممنونم، الهام چرخنده صراحت و شجاعتت را ستایش می‌کنم و برای ادامه راهت دعا م‍ی‌کنم. سید علی خامنه‌ای»

اصل متن چه بوده؟

به گزارش سینماژورنال با این حال برمبنای تصویر دست نوشته، متن مقام معظم رهبری چنین است: «بسم الله الرحمن الرحیم. سرکارخانم الهام چرخنده از اهداء انگشتر متبرکه سپاسگزارم. صراحت و شجاعت شما را تحسین میکنم. از خداوند متعال برای شما توفیق روزافزون می طلبم. سید علی خامنه‌ای»

همان طور که مشخص نه تنها چرخنده متن مقام رهبری را درست نخوانده بلکه بخشهایی از آن را تغییر داده؛ به عنوان مثال رهبری او را “دخترم” خطاب نکرده است و از “دعا برای ادامه راه” هم سخنی نگفته است.

تصویر دست نوشته رهبری برای الهام چرخنده

تصویر دست نوشته رهبری برای الهام چرخنده

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۴:۵۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=26003

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code