۰۸۱۱۱۴۰۰

پیش‌زمینه‌ای برای ادغام بین‌الملل در جشنواره‌ اصلی فجر؟⇐حذف میرکریمی و صدور حکم دبیری محفل جهانی(؟) فجر برای عسکرپور+معرفی شورای سیاستگذاری این محفل با استفاده از آلترناتیو وزیر، مدیر دفتر شهردار و سخنگوی وزارت خارجه!!!

شورای+سیاستگذاری+جشنواره+جهانی+فجر

سینماروزان: پرهیز از برگزاری هزینه زای بخش بین الملل جشنواره فجر، از اصلی ترین درخواستهای بخش عمده صنوف سینمایی از حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی بود و البته که انتظامی در همان اوان حضورش در سینما هم تلویحا وعده تحقق درخواست صنوف را داد.

حذف رضا میرکریمی دبیر چهار دوره اخیر بین الملل و جایگزینی با محمدمهدی عسکرپور مدیرعامل اسبق خانه سینما توسط حسین انتظامی را چطور باید تحلیل کرد؟ بخصوص که همزمان با این اتفاق، شورای سیاستگذاری محفل جهانی(؟) فجر با حضور عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه یا مصطفی کاظمی مدیر دفتر شهردار یا ابوذر ابراهیمی ترکمان رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات که زمانی از جمله گزینه های جانشینی عباس صالحی وزیر ارشاد بوده، بسته شده است!

به غیر از روح الله حسینی(مدیر مدرسه سینمای منحله)، محمد حمیدی مقدم(مدیر مرکز گسترش)، رائد فریدزاده(معاون بین‌الملل فارابی) و البته به جز میرکریمی و عسکرپور، فقط دو سینماگر در شورای سیاستگذاری این محفل هستند؛ یکی نادر طالب‌زاده و دیگری علیرضا شجاع‌نوری که یحتمل اولی را باید نماینده جریان راست در این شورا بدانیم.

این چینش شورای سیاستگذاری در کنار حضور عسکرپور در دبیری، بناست پیش زمینه ای باشد برای ادغام بین‌الملل در فجر و تحقق خواسته بدنه صنف سینما؟؟

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=57661

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code