۰۸۰۹۱۴۰۱

پیشنهاد ۴۰ میلیون یورویی یک دلال عرب به فرج ا.. سلحشور/آیا سلحشور به سرطان ریه مبتلاست؟

در شرایطی که صداوسیما هیچ چراغ سبزی را به سلحشور برای تولید سریال “موسی(ع)” نداده است اما یک دلال عرب با یک پیشنهاد ۴۰ میلیون یورویی به سراغ این کارگردان آمده است و از وی خواسته است که در قبال واگذاری رایت سریالش، تولید سریال را آغاز کند.

سینماژورنال: فرج ا.. سلحشور کارگردانی که بعد از ساخت سریال “یوسف پیامبر” وقتش را بر فیلمنامه “موسی(ع)” گذاشته بود این روزها همچنان منتظر مساعدت مسئولان صداوسیما برای تولید این اثر است.

به گزارش سینماژورنال سلحشور حدودا ۸۰ قسمت از این سریال ۱۰۰ قسمتی را نگارش کرده است و برآورد بودجه ای اش برای ساخت این سریال در بازه زمانی فعلی بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ میلیارد تومان بوده است.

پیشنهاد جالب یک دلال عرب

نکته جالب درباره این پروژه اینجاست که هرچند مدیریت جدید رسانه ملی هنوز حتی کمک برای آغاز پیش تولید کار را تایید نکرده اما یکی دو دلال واسطه در کشورهای عرب زبان به سلحشور پیشنهاد شراکت در تولید این سریال را داده اند.

یکی از این دلالان پیشنهاد تامین ۴۰ میلیون یورویی بودجه این کار را ارائه نموده منوط به اینکه رایت سریال کاملا در اختیار شرکت متبوع وی قرار گیرد با این حال شائبه هایی که پیرامون وابستگی این دلال به کنسرسیومی چندملیتی در یکی از کشورهای اروپایی وجود دارد باعث شده سلحشور پیشنهاد آنها را کاملا رد کند.

سکانس ۴۰ دقیقه ای رویارویی موسی و ساحران دربار فرعون

سلحشور فیلمنامه این کار را با دقت فراوان خلق کرده و زمان زیادی را برای نگارش سکانسهای مربوط به معجزات حضرت موسی(ع) و بخصوص ماجرای شکافته شدن رود نیل قرار داده است.

یکی از جذاب ترین نماهای سریال هم مربوط به رویارویی موسی(ع) و ساحران فرعون است؛ یک سکانس ۴۰ دقیقه ای که سلحشور برای نگارش آن داده هایش را با چندین مفسر قرآن انطباق داده است.

سلحشور برای ساخت این سریال هم نیاز وافر دارد به خلق یک شهرک سینمایی ویژه، هم استفاده از تیم تولیدی حاذق، هم به کارگیری متخصصین توانمند عرصه جلوه های ویژه و هم هنرورانی که لانگ شاتهای سریال با حضور آنها گرفته میشود.

احتمال ابتلا به سرطان

به گزارش سینماژورنال یک خبر دیگر درباره این کارگردان سینما و تلویزیون آن است که گویا وی چندماهی است به دلیل عوارض برآمده از نارسایی ریه اش احتمال ابتلایش به سرطان وجود دارد و این روزها تحت مراقبت کامل پزشکانی است که به او درباره رفت و آمد در هوای آلوده تهران هشدار داده اند.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=186

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code