۲۸۱۰۱۴۰۰

پیشنهاد یک کارشناس اقتصادی در جهت تثبیت قیمت بلیت سینما در سال۹۸⇐بریز و بپاشهای میلیاردی محافل مختلف دولتی از مرکز گسترش تا انجمن سینمای جوان و فارابی و جشنواره های رنگارنگ را کم کرده و مابه التفاوتش را صرف تثبیت بهای بلیت سینما کنید!

سینماروزان: افزایش قیمت بلیت سینما در سال ۹۸ به مانند افزایش تمامی کالاهای اساسی زندگی ایرانیان امری قابل پیش بینی است. وقتی از کرایه تاکسی تا قیمت پوشک دچار افزایش بها میشود زیاد شدن قیمت بلیت هم بدیهی است.

با این حال برخی رسانه ها این افزایش قیمت بلیت را نقد کرده و آن را فاجعه بار خوانده اند. با این حال اردشیر افضلی‌منش کارشناس اقتصادی نوشت: دولت باید با لحاظ کردن سوبسید فرهنگی در بخش عرضه به جای تولید کاری کند که مخاطب بلیت بخرد و به سینما و تئاتر برود وگرنه افزایش قیمت بلیت در این اوضاع گرانی میوه و اقلام شب عید فقط به سقوط فاجعه بار آمار مخاطب منجر میشود.

این کارشناس ادامه داد: چه کاریست که دولت سالانه میلیاردها تومان هزینه پشتیبانی در ارگانهای مختلف سینمایی میکند و در یک قلم ۸ و خرده ای میلیارد صرف برگزاری محفلی چند روزه به نام جهانی فجر میکند و در این محفل نزدیک دومیلیارد پول پرسنل و بیش از نیم میلیارد پول ناهار و شام میکند؟؟ یا ۹میلیارد پول پشتیبانی انجمن سینمای جوان یا ۴میلیارد برای پشتیبانی مرکز گسترش خرج میکند؟؟؟ یا کلی هزینه صرف شوراهای فارابی میشود؟

این کارشناس افزود: بهتر نیست بخشی از این بریز و بپاشها را صرف ارائه سوبسید عرضه بلیت به مخاطب کنند؟؟ نیمی از هرکدام از این بودجه های عظیم اگر به سمت تخفیف قیمت بلیت بیاید شک نکنید که مخاطب سینما افزایش می یابد و درنهایت سودش هم به جیب سینمادار و تولیدکننده میرسد تا در ادامه کار موفق باشند.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۵:۳۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=55266

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code