۲۴۰۵۱۴۰۱

پشت پرده مرگ نعمت‌ا.. آغاسی از زبان فرزندش…

سینماژورنال: نعمت ا.. آزموده معروف به آغاسی از جمله خوانندگان موسوم به کوچه بازاری قبل از انقلاب اسلامی بود که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هم مجوز فعالیت پیدا کرد.

به گزارش سینماژورنال وی در اوایل دهه ۸۰ و دو سال قبل از مرگش مجوز یافت تا به تئاتر پارس در لاله زار، جایی که فعالیت هنری خود را آغاز کرده بود بازگردد و روی صحنه آواز بخواند.

این برنامه چنان مورد استقبال قرار گرفت که مردم، لاله زار را بستند و همین استقبال سبب شد که دوباره جلوی خواندن او را بگیرند.

آغاسی که مزارش در امامزاده طاهر کرج است هفت فرزند داشت که یکی از آنها با نام علیرضا در دوبی به کار خوانندگی می پردازد.

امیرحسین فرزند کوچکتر آغاسی به تازگی در گفتگویی با “تماشاگران امروز” مجوز نگرفتن آلبومی با نام “مطرب پیر” را دلیل سکته مغزی پدرش عنوان کرده است.

پدرم بارها برای دریافت مجوز به ارشاد رفت…

امیرحسین آغاسی می گوید: در سالهای آخر عمر پدرم او بارها برای دریافت مجوز آلبوم “مطرب پیر” به ارشاد رفت و خیلی اذیت شد. هر بار به او جواب منفی می دادند و این پروسه زمانی باعث شده بود پدرم به شدت تحت فشار باشد.

مگر من با ایرج چه فرقی دارم که او مجوز دارد و من نه

وی ادامه می دهد: خیلی وقتها موسیقی پدرم با ایرج مقایسه می شد و گرچه ایشان مجوز انتشار و کار گرفته بود ولی به پدرم مجوز نمی دادند. به دفعات این سوال مطرح شده بود که من با ایرج چه فرقی دارم که آلبوم او مجوز گرفته و من نمی توانم در ایران کار کنم؟

محبوبیت بالای تو خطرناک است

امیرحسین آغاسی می افزاید: جوابهایی که به پدرم داده بودند هم عجیب بود. اینکه تو آغاسی هستی و محبوبیت بالایی داری. این محبوبیت بالا خطرناک است ولی پدرم باز هم پیگیر بود تا اینکه آن سکته مغزی رخ داد تا دیگر کسی نگران محبوبیت بالای آغاسی و فعالیت دوباره او در ایران نباشد.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴ - ۴:۴۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=14277

بعدش؟

مطالب اخیر

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code