۲۸۰۵۱۴۰۱

پرسش رسانه اصلاح‌طلب: چرا حاتمی‌کیا هم مثل کیمیایی از جشنواره انصراف نمی‌دهد؟؟

حاتمی+کیا+تقوایی+کیمیایی

سینماروزان: بختک “انصراف” بر پیکر جشنواره سی و هشتم فجر افتاده و بعد از مسعود کیمیایی که با فیلمی به سرمایه و تهیه دیگران(!) از جشنواره انصراف داد، شماری از بازیگرانی که برخی در جشنواره فیلم داشتند و برخی هم مدتهاست فیلمی در جشنواره نداشته‌اند، در حال انصراف از جشنواره‌اند.

روزنامه اصلاح‌طلب “شرق” در یادداشتی با مرور رفتار کیمیایی، از ابراهیم حاتمی‌کیا که با فیلم “خروج” از محصولات سازمان ارزشی اوج به جشنواره آمده خواسته که جشنواره را تحریم کند.

“شرق” نوشت: مسعود کیمیایی بدون خودنمایی، با بیان احساس درونی‌اش نسبت به درگذشت تعداد کثیری از هموطنان ایرانی در فاجعه سقوط هواپیمای اوکراینی و همچنین شرایط بد معیشتی مردم در این اوضاع و احوال، از حضورش در جشنواره فیلم فجر اعلام انصراف و به همان مردم تکیه می‌کند. این نقطه انتخاب دلخواه یک فیلم‌ساز باتجربه در ۷۹سالگی است. او درست مثل قهرمانان فیلم‌هایش، ترجیح می‌دهد در این شرایط حساس موضعی به نفع مردم داشته باشد. آیا همین انتظار را از فیلم‌سازی دیگر مثل حاتمی‌کیا در جایگاه قرص و محکم نزد مسئولان نباید داشت که از جشنواره انصراف دهد؟ او که بلد بود قهرمانان قابل باوری در «مهاجر» و «دیده‌بان» خلق کند و سیر تاریخی- اجتماعی بعدی این قهرمانان گمنامش را در دوره‌ای دیگر در «آژانس شیشه‌ای»، «موج مرده» و «بادیگارد» به نمایش گذاشت، او که با «آژانس شیشه‌ای» و «ارتفاع پست» نشان داده دغدغه عدالت اجتماعی دارد، چرا در این شرایط سکوت می‌کند و نسبت به این وضعیت معترض نمی‌شود؟؟

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۶:۴۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=59087

بعدش؟

مطالب مرتبط

4 نظر برای مطلب "پرسش رسانه اصلاح‌طلب: چرا حاتمی‌کیا هم مثل کیمیایی از جشنواره انصراف نمی‌دهد؟؟"

 1. ماجد گفت:

  چطور کیمیایی بعد از اون همه ماجرای سال۸۸ جسنواره رو تحریم نکرد
  و رفت فیلم جرم و ساخت و اومد توی جشنواره
  مگه اون موقع مردم کم معترض بودن؟؟

 2. حسن ذوقی گفت:

  حاتمی کیا منتظره بیاد نشست فجر
  و اونجا اشک بریزه
  و از پروژه بعدیش بگه
  هر کی یه روشی داره برای شواف
  مسعود اینطوری
  ابی اون طوری

 3. ستاره نهاوندی گفت:

  حالا که کیمیایی انصراف داده
  دستمزدش بابت خون شد و هم هدیه کنه به مردم گرفتار

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code