۲۹۱۰۱۴۰۰

پرسشهای رسانه های مختلف حول جشنواره فیلم شهر⇐درحالیکه بخش مهمی از بافت تاریخی حسن آباد در آتش سوخته چرا سازمان فرهنگی شهرداری هزینه زیادی کرده برای برگزاری جشنواره کم رونق شهر؟؟/چرا یک کارمند زن بازنشسته به عنوان مدیر روابط عمومی این جشنواره منصوب شده؟؟/چرا برنامه های حاشیه ای بی ربط را به جشنواره شهر منگنه کرده اند؟/با صندلیهای خالی و سینماهای ورشکسته، بریز و بپاش برای جشنواره شهر چه معنا دارد؟/دریافتی هاشم میرزاخانی و همکار زن بازنشسته اش از جشنواره شهر چقدر است؟؟/چرا به جای نفت این جشنواره های خالی از مخاطب و مدیرانش را صادر نمیکنیم؟؟

هاشم-میرزاخانی-مژگان-زرگر

سینماروزان: تازه ترین دوره جشنواره فیلم شهر با زعامت سازمان تصویرشهر متصل به سازمان فرهنگی-هنری شهرداری در حال برگزاری است و به مانند اغلب جشنواره های ارگانی این جشنواره رونق چندانی را بلحاظ مخاطب به خود نمی بیند و در این شرایط رسانه های مختلف به زعم خود به نقد این جشنواره پرداخته اند.

روزنامه “جوان” با زیر ذره بین بردن جشنواره شهر نوشت: آنچه به عنوان جشنواره بین‌المللی فیلم شهر برگزار میشود این سؤال جدی را به ذهن متبادر می‌کند که قرار است این رویداد هنری دقیقاً چه جنبه‌هایی از هویت شهری را ارتقا دهد و برای این مسئله از چه اهرم‌هایی بهره می‌برد. پیش از این شش دوره از جشنواره موسوم به فیلم شهر برگزار شده و تا چند روز دیگر شاهد برگزاری هفتمین دوره از این رویداد خواهیم بود. اینکه این جشنواره تا به حال چقدر در تقویت جنبه‌های سینمایی مورد نظر گردانندگان آن موفق عمل کرده مسئله‌ای است که شاید بد نباشد به طور دقیق مورد بررسی قرار بگیرد که اساساً نفس برگزاری آن چقدر می‌تواند دارای اهمیت باشد. جشنواره‌های موضوعی اگرچه در سرتاسر جهان به وفور برگزار می‌شوند، اما تقریباً هیچ کدام از آن‌ها به دلیل محدودیت موضوع از جایگاه درجه اول در میان رویداد‌های هنری برخوردار نیستند. اینکه جشنواره فیلم شهر در این شش دوره چقدر توانسته در سمت و سو دادن منطقی به آثار سینمایی طیفی از فیلمسازان تاثیرگذار باشد خود موضوعی است که می‌تواند محل مناقشه باشد. در این رویداد تا دلتان بخواهد برنامه‌های حاشیه‌ای و بعضاً بی‌ربط و با ربط با فیلم و سینما تدارک دیده شده است. از افتتاح نمایشگاه گالری تجسمی شهر شامل ۵۵ اثر نقاشی و عکس از ۵۰ هنرمند بگیرید تا تقدیر از برخی افراد خدوم به شهر شامل یک نیروی خدمات شهری، یک پلیس راهور، یک نیروی اورژانس و یک آتش‌نشان.

رسانه سینمایی “سینماامید” نوشت: درحالیکه بخش مهمی از بافت تاریخی حسن آباد پایتخت در آتش سوخته سازمان فرهنگی شهرداری هزینه زیادی کرده برای برگزاری جشنواره کم رونق شهر.  در کیفیت جشنواره شهر همین قدر بدانید که یک مدیر چندشغله به نام هاشم میرزاخانی دبیرش است و یک کارمند زن بازنشسته انجمن سینمای جوان به نام مژگان زرگر هم روابط عمومیش است. به نظر شما اگر بودجه ای که صرف برپایی این جشنواره شده صرف حفظ بافت تاریخی پایتخت شود خداپسندانه تر نیست؟؟؟ چه کاریست که وقتی سازمان فرهنگی شهرداری از حفظ میراث فرهنگی کهن تهران عاجز است کلی هزینه کند برای برگزاری جشنواره ای که بجای نیروهای جوان و مستعد از بازنشستگانی همچون مژگان زرگر برای مدیریت استفاده میکند؟؟

” ستاره سینما” در نگاهی کلان با لحنی طنازانه و به بهانه جشنواره شهر برگزاری پرتعداد جشنواره ها در ایران را این گونه زیر سوال برد: با ادامه روند کنونی تعداد جشنواره‌های فیلم از تعداد فیلم‌های تولیدی سینمای ایران بیشتر خواهد شد و می‌توانیم روی صادرات آن حساب کنیم! چرا به جای نفت این جشنواره های خالی از مخاطب و مدیرانش را صادر نمی کنیم؟؟

یک رسانه فرهنگی با نام “سیمانما” با مرور کارنامه تصویرشهر متذکر شد:  با صندلیهای خالی و سینماهای ورشکسته، بریز و بپاش برای جشنواره شهر چه معنا دارد؟ آیا کسی میداند دریافتی هاشم میرزاخانی و بانوی بازنشسته کنار دستش از این جشنواره چقدر است؟؟ در دورانی که به جز پردیس ملت، تمامی پردیسهای سینمایی شهرداری ورشکسته و زیان ده هستند آیا بهتر نیست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به جای برگزاری جشنواره ناکارآمد شهر با یک مشت فیلم های تکراری و با برنامه های باسمه ای و بی ربط به بازنگری و سامان دهی پردیس های سینمایی اش بپردازد؟ پردیس هایی که از رکود و بحران، بعضا، در آنها مراسم عروسی برپا می شود!!! آیا کسی میداند دریافتی هاشم میرزاخانی دبیر چندشغله جشنواره شهر و مژگان زرگر بازنشسته از این جشنواره چقدر است که مدام با لبخندهای ازته دل دربرابر عکاسان ظاهر میشوند؟؟

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=56708

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code