۰۸۰۱۱۴۰۲

پای خوانندگان لوس‌آنجلسی به “پایتخت” باز شد

 سینماژورنال: فاصله کوتاه میان ضبط و روی آنتن رفتن فصل چهارم سریال “پایتخت” سبب ساز آن شده که کارگردان کار دست بازیگران را برای بداهه پردازی باز بگذارد.

به گزارش سینماژورنال در نتیجه چنین بداهه هایی است که دو بازیگر اصلی کار یعنی محسن تنابنده و احمد مهرانفر هرازگاه می کوشند با واکنشهایی که کاملا در لحظه روی می دهد درام را پیش ببرند.

از جمله این بداهه ها در یکی از قسمتهای اخیر این سریال روی داد که محسن تنابنده بازیگر کاراکتر “نقی معمولی” برای کمک به توسعه داستان شروع به آوازخوانی در مدح خاله و همسرش کرد!

او ابتدا قطعه “عسل بانو”ی یکی از خوانندگان قدیمی لوس آنجلسی که سابقه فراوانی در آهنگسازی و تنظیم آهنگ دارد را با کمی تغییر برای خاله اش خواند و سپس قطعه “بی بی گل” از قطعات یکی  دیگر از خوانندگان لوس آنجلسی را باز هم با اندکی تغییر در ترانه برای همسرش خواند.

البته که تنابنده پیش از این در سریال “شاهگوش” نیز با گریمی شبیه به یک خواننده لوس آنجلسی ظاهر شده بود و قطعاتی از وی را نیز خوانده بود. اما “شاهگوش” برای شبکه خانگی تولید می شد و طبیعی است که خط قرمزهای رسانه ملی را نداشت.

اینکه کلام خوانندگان آن ور آبی در سریالی محصول رسانه ملی پخش می شود مطمئنا بدعتی است که نقی معمولی گذاشته است.

باید دید آیا این بدعت در آینده هم قابل استفاده توسط دیگر کارگردانان تلویزیون خواهد بود یا انحصار آن فقط برای نقی معمولی است؟

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=5790

بعدش؟

مطالب مرتبط

4 نظر برای مطلب "پای خوانندگان لوس‌آنجلسی به “پایتخت” باز شد"

 1. بیکار گفت:

  ی جوری میگید خواننده لس آنجلسی کسی ندونه فک میکنه با یه جانی و دزد و اختلاس گر طرفه !!
  … بیاد ایران کنسرت بزاره برج میلاد .نصفه ایران سفر نیکنن تهران

 2. محمد گفت:

  کجا از محسن تنابنده سوختید که انقدر …

 3. mahdi گفت:

  خواننده های لس آنجلسی مثل معین و قمیشی دوست دارند به ایران بازگردند ولی نمیزارند بیان آخه مگه چه گتاهی کردند که نمیتونن
  کشور خودشون بیان آلان قمیشی و معین نه آهنگ سیاسی خوندن نه آ]نگ غیر اخلاقی خوندن ولی و صدا و آهنگاشون خیلی بهتر از خواننده های داخله قمیشی که ۶۰ سال فقط سابقه آهنگسازی داره بعد اونوقت بجای تون میرن خواننده های که مقلد این ها هستند رو میارن مثل مجتبی کبیری و محسن چاووشی و حمید پیروزنیا که همشون به نوعی از قمیشی تقلید میکنند ………..

 4. مهدی گفت:

  لس آنجلسی یعنی چه ؟ همه از اساتید موسیقی ایران هستن . چرا اجازه نمیدن که برگردن . پس شما به خاوری چی میگید ؟ دزد کانادایی؟

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code