۱۸۰۳۱۴۰۲

«پایتخت۵» صدای «کیهان» را هم درآورد⇐ای کاش سازمان ارزشی حامی تولید، نظارت بیشتری بر داستان و انتخاب عوامل داشت

سینماروزان: کیفیت پایین تصویرسازی نماهای بالن سواری سریال «پایتخت۵» در کنار کشدار بودن ریتم داستانی سریال و از آن عجیبتر حضور یک بازیگر «سر باز» جم در سریال که قرار گرفت، انتقادات نسبت به این سریال که با بودجه هنگفت سازمان هنری-رسانه ای اوج تولید شده بود را به اوج رساند.

به گزارش سینماروزان حالا روزنامه اصولگرای «کیهان» که اغلب از حامیان محصولات این سازمان ارزشی بوده هم زبان به انتقاد گشوده و حسرت خود را درباره نظارت پایین بر این سریال بیان کرده است.

متن تحلیلی «کیهان» را بخوانید

سریال «پایتخت۵» متهم به همکاری با عوامل فعال شبکه جم در ترکیه شده است. در این سریال همچنین از صدای یک خواننده مبتذل ترکیه‌ای نیز استفاده شد که این موضوعات با انتقاد بسیاری از مردم مواجه شده است.
به گزارش خبرنگار کیهان، سریال پایتخت، امسال هم با استقبال گسترده مردم مواجه شد. دلیل استقبال مردم از این سریال علاوه‌بر طنزآمیز بودن آن، توجه به فرهنگ بومی و ارزش‌های اخلاقی و مذهبی قسمت‌های گذشته این سریال بود. در این قسمت نیز به سفارش سازمان «اوج»، سریال «پایتخت» در قسمت‌های پایانی خود به مسائل منطقه و مقاومت در برابر داعش توجه کرده است. با این حال، این سریال به برخی از حواشی آلوده شده است؛ ازجمله حضور عوامل شبکه ماهواره‌ای جم که یکی از آنها به عنوان بازیگر در یکی از قسمت‌ها ایفای نقش کرد، استفاده از ترانه‌های ابراهیم تاتلیس خواننده ترکیه‌ای و همچنین تبلیغ آشکار جاذبه‌های توریستی کشور ترکیه. حاشیه‌هایی که طی روزهای اخیر با انتقاد شدید مردم و کاربران فضای مجازی مواجه شد.
برخی از عوامل سریال «پایتخت۵» پیش از این از افراد و جریان‌های سیاسی آلوده و حتی اغتشاشات تحت حمایت حامیان داعش حمایت کرده بودند.
ای کاش سازمان انقلابی اوج نظارت بیشتری بر داستان و انتخاب عوامل سریال یاد شده می‌کرد.

image_print
تاريخ انتشار: سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ - ۴:۴۹
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=48813

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code