۱۶۰۵۱۴۰۱

پاسخ شاعر ردّصلاحیت شده اصلاح‌طلب به اجرای مشترک گوگوش-قمیشی⇐تو اون روزا نمی‌خوندی چرا از فقر و بدبختی؟/چرا شیون نمی‌کردی برای کشتن تختی؟

سینماروزان: فائقه آتشین همسر سابق مسعود کیمیایی به تازگی قطعه‌ای با نام «چهل سال» را با همراهی سیاوش قمیشی خواننده لس‌آنجلسی اجرا کرده است. قطعه ای که اجرای آن با انتقاد شدید «کیهان» هم مواجه شده بود.(اینجا را بخوانید)

به گزارش سینماروزان به تازگی افشین علاء شاعر و ترانه سرایی که در سال ۱۳۹۲ جزو فهرست اصلاح طلبان در انتخابات شورای اسلامی شهر تهران بود و هم‌اکنون عضو علی‌البدل این شورا می باشد با سرودن ترانه ای که در «کیهان» منتشر شده کوشیده پاسخ قطعه «چهل سال» را بدهد.

در بخشی از ترانه علاء که در آخرین دوره انتخابات مجلس هم نام‌نویسی کرد اما ردّصلاحیت شد چنین آمده است:
سی میلیون جمعیت داشتیم/ همون قدر بشکه‌های نفت
نه جنگ بود و نه تحریمی/ ولی پولا کجا می‌رفت؟
تو جیب ‌اشرف و شاپور/ تو کاخ حضرت والا
بله شادی فراوون بود/ ولی تو فیلم‌فارسی‌ها
تو اون روزا نمی‌خوندی / چرا از فقر و بدبختی؟
چرا شیون نمی‌کردی / برای کشتن تختی؟
به فرضم توی این چل سال / وطن غرق تباهی بود
بپرس از غربیا آیا / مصدق هم سپاهی بود؟!

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۹:۱۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=51703

بعدش؟

مطالب مرتبط

4 نظر برای مطلب "پاسخ شاعر ردّصلاحیت شده اصلاح‌طلب به اجرای مشترک گوگوش-قمیشی⇐تو اون روزا نمی‌خوندی چرا از فقر و بدبختی؟/چرا شیون نمی‌کردی برای کشتن تختی؟"

 1. اف.دانشمندی گفت:

  سلام من کاری ندارم به انتقاد گرای راست و چپ ولی من به عنوان یک شهر وند کرجی ساکن گوهر دشت انتقاد دارم به اجرای این دو خواننده اون دوتا چه میفهمن درد نداری و فقر و بیکاری و اعتیاد وووو دیگه مردم زمان شاه که کثافت کاریای خودشونو داشتن بعدش در رفتن لوس آنجلسی شدن حالام با تهییج جوونا به خیابون کشیدن شون و در گیری و کشته شدن برای خودشون راه باز میکننن که برگردن ایران پول به جیب بزنن سیری ناپذیرن والا کنار گود نشستن و دستور لنگ کردن که کاری نداره این جوونای کم سن و سال هستن کشته میشن ما احتیاج به راهنمائی و ارشاد گوگوش و سیاوش نداریم گوگوش ۲۰ تا شوهر کرده چه میفهمه از درد بی دردمونه این مرد

 2. hamed گفت:

  کشتن تختی؟!!!!!!! دیگه سرسخت ترین طرفدارهای تختی هم قبول کردن که خودکشی کرده اونوقت ایشون میگه کشتن تختی؟!! بد نبود به کشتن صمد بهرنگی یا آتیش زدن سینما رکس هم که همه بعدها معلوم شد ربطی به نظام قبلی نداشته اشاره میکرد.

 3. sadr گفت:

  همین که مطلبش رو به کیهان داده برای چاپ، نشونه اینه که این شخص نون به نرخ روزخوره و نه اصلاح طلب! در ثانی، شما در این ۴۰ سال روی ده‌ها خانواده… رو در غارت بیت‌المال سفید کردین. یه نمونه‌اش: «۹ میلیارد دلاری که گم شده!» آقای افشین! اصلا می‌فهمی ۹ میلیارد دلار یعنی چی؟!!!!

  • Faramarz گفت:

   جناب شاعر بزرگوار , مصدق و کی از بین برد ؟ غرب یا …؟ . تو هم بخور فعلا یه گوشه ی این سفره واسه تو هم جا هست . ولی درد این اهنگ بدجوری به قلبها سخت نشست و اثر گذاشت . جمعه خاکستری و خانم گوگوش هم اجرا کرده اما نسخه فرهاد رسمی منتشر شد , سیاوش هم اهنگ زیبای فاصله رو با تم سیاسی از اردلان خونده و قصه امیر و اهنگ گل بارون زده برای اقای اقبالی در اون سالهای دور ساخت . فعلا مشقاتو بنویس .

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code