۱۰۱۱۱۴۰۱

وزیر ارشاد: کمک کردم به جذب اسپانسر برای “رستاخیز” ولی حالا رفته‌اند شکایت کرده‌اند و ادعای خسارت دارند

سینماژورنال: علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه همایش فرهنگ و دولت با اشاره به اینکه کمک کرده تا اسپانسر جذب فیلم “رستاخیز” شود عدم اکران آن را به زیربار ممیزی نرفتن سازندگان دانست.

به گزارش سینماژورنال علی جنتی درباره شکایت تیم سازندگان فیلم سینمایی «رستاخیر» گفت: این فیلم هم مانند برخی فیلم های دیگری است که به آنها اصلاحیه می زنیم. روی برخی از فیلم ها دهها اصلاحیه اعمال می شود و سازندگانشان هم هیچ مشکلی ندارند. آقایان می گویند شورا مجوز داده بود و بعد از آنکه مجوز داده شده در چند سینما اکران شده و شما آن را لغو کرده اید. ادعای خسارتشان در مورد این ماجرا است.

وی ادامه داد: ما علیرغم اینکه فیلم «رستاخیز» از نظر برخی از جمله حوزه علمیه ۲۵ اشکال دارد یک اشکال را مورد توجه قرار دادیم. تیم سازنده از ابتدا به ما گفتند که نظر همه مراجع را گرفته اند در حالی که این کار را نکرده بودند ما هم به آنها گفتیم به هر حال تنها اشکالی که ما به شما داریم نشان دادن چهره حضرت ابوالفضل (ع) است که آن را به صورت نورانی نشان بدهید و دیگر هیچ مشکلی وجود ندارد. حالا آقایان حاضر نیستند این کار را انجام بدهند و رفته اند شکایت کرده و ادعای خسارت کرده اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سئوال درباره ملزم شدن وزارت ارشاد توسط قوه قضائیه به پرداخت خسارت به سازندگان فیلم «رستاخیز» گفت: نه، اصلا چنین چیزی نیست. بحث ۴۰ میلیارد تومان در میان نیست. ۵۷ درصد از بودجه این فیلم با مشارکت کسانی تامین شده که اصلا دنبال برگشت پولشان نیستند. ۳۵ درصد آنها خیرین کویتی هستند که بنده خودم یکی از کسانی بودم که بیشترین تلاش را کردم تا آنها را برای اسپانسر برای این فیلم دعوت کنم. ۲۲ درصد از هزینه فیلم هم توسط خیری در داخل کشور تامین شده است حالا تیم سازنده بدنبال چه چیزی از باقی این ۵۷ درصد هستند. به نظر می رسد بیشتر بدنبال مسائل مادی موضوع هستند تا مسائل معنوی.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=28020

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code