۱۱۰۹۱۴۰۱

وزیر ارشاد: افرادی از این دست{امیر تتلو} در هیچ کجا نمی‌توانند برنامه اجرا کنند/با ایجاد هاله نور بر صورت حضرت عباس(ع) هیچ مشکلی برای اکران “رستاخیز” نخواهیم داشت

سینماژورنال: علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  در نشست سیزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) نکات جالبی را درباره برخی مسائل روز جامعه هنری بیان کرد.

به گزارش سینماژورنال وزیر ارشاد در این نشست هم درباره کلیپ انرژی هسته ای امیر تتلو موضع گرفت و هم درباره “رستاخیز” و وضعیت نمایش آن.

افرادی از این دست{تتلو} در هیچ کجا نمی توانند برنامه اجرا کنند

وزیر ارشاد در پاسخ به سوال “مهر” درباره نهادهایی که مجوزهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را ملاک قرار نمی‌دهند و یا به افرادی اجازه کار می‌دهند که از نظر وزارت ارشاد مجاز نیستند، گفت: متاسفانه مواردی از این دست زیاد بوده و تذکرات هم داده شده است که به طور مشخص می‌توان به اجرای یک خواننده زیرزمینی بر یکی از ناوهای جنگی اشاره کرد.

وی ادامه داد: وقتی مجوز اجرای برنامه‌ هنری از سوی وزارت ارشاد به برخی‌ها داده نمی‌شود، سایر نهادها باید به این امر احترام بگذارند. افرادی از این دست وقتی مجوز اجرای برنامه ندارند در هیچ کجا نمی توانند برنامه هنری اجرا کنند و حتما می‌دانیم ناوهای موجود در خلیج فارس نیز جزئی از قلمرو جغرافیایی ایران به حساب می آید.

با ایجاد هاله نور بر صورت حضرت عباس(ع) هیچ مشکلی برای اکران “رستاخیز” نخواهیم داشت

علی جنتی در جواب به سوال خبرنگاران مبنی بر سرنوشت فیلم «رستاخیز» گفت: هم فیلمنامه «رستاخیز» مورد تایید بوده و هم مقام معظم رهبری درباره نشان دادن چهره غیر معصومین نظرشان را اعلام کرده‌اند. اما نکته دیگر هم این است که نمی توان نسبت به فتوای دیگر مراجع بی اعتنا بود. مقام معظم رهبری نیز همواره شان و احترام مراجع و علمای بزرگ دین اسلام را مورد نظر قرار می‌دهند.

وی تاکید کرد: راه حل میانه ای وجود دارد که این راه حل ایجاد یک هاله نور بر چهره حضرت عباس(ع) است که در صورت رضایت کارگردان مبنی بر ایجاد هاله نور بر صورت حضرت عباس(ع) هیچ مشکلی برای اکران مجدد فیلم نخواهیم داشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه صدا و سیما از جمله ارگان‌هایی است که زیر نظر مستقیم مقام معظم رهبری اداره می شود، بیان کرد: در سریال «مختارنامه» فصلی وجود داشت که به رشادت‌های حضرت عباس در واقعه عاشورا پرداخته بود، اما گروه تولید و کارگردان این موضوع را درک کردند که حفظ شان مراجع تقلید مهم و از نظر رهبری در اولویت است بنابراین این بخش را از سریال حذف کردند.

حتی یک مورد هم تکخوانی بانوان نداشتیم

جنتی در ادامه صحبت های خود با اشاره به تک خوانی بانوان در کنسرت های موسیقی گفت: موضع وزارت ارشاد درباره تکخوانی خانم‌ها، نظر رهبری است که خوشبختانه نظر مقام معظم رهبری نسبت به این موضوع مشخص است و همه ما می دانیم، اما نکته جالب این است که علی رغم کارت‌های زردی که برای تکخوانی بانوان از مجلس شورای اسلامی گرفتم حتی یک مورد تکخوانی بانوان در کنسرت‌های موسیقی نداشتیم.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۹:۵۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=8456

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code