۱۸۰۵۱۴۰۱

ورود سازمان بازرسی به چگونگی هزینه‌کرد بودجه‌ها در خانه سینما⇐این چند میلیارد چرک کف‌ دست چطور خرج شده؟

سینماروزان: خانه سینما بعد از بازگشایی دوباره اش در تابستان ۹۲ و طی نزدیک به ۵ سالی که از فعالیت دوباره اش میگذرد همواره روبرو بوده با حجم بالای پرسشهای بدنه صنف در چرایی عدم ارائه تسهیلات رفاهی موردنیاز به آنها.

به گزارش سینماروزان همراهی این پرسشها با بریز و بپاشهایی که در این نهاد صنفی برای برگزاری جشنهای مختلف صورت میگیرد و از آن سو حضور افراد حلقه بالادستی خانه سینما و به ویژه مدیرعامل در مسئولیتهای متعدد شرایط نامناسبی را برای این صنف رقم زده است تا جایی که اواخر اسفندماه سال قبل زمزمه‌های ورود سازمان بازرسی به تحقیق و تفحص در خانه سینما جدی تر از همیشه شنیده شد.

زمزمه هایی که مدیرعامل خانه سینما را واداشت تا در مجمع عمومی ۲۶اسفندماه این نهاد با تأیید تلویحی درخواست سازمان بازرسی برای تحقیق و تفحص، از تلاشهای خویش برای حل ماجرا سخن گوید اما از قرائن پیداست که درخواست سازمان بازرسی جدی تر از آن است که بشود که با رایزنی‌های مرسوم حل و فصلش کرد.

سازمان بازرسی می‌خواهد درباره ریزهزینه های خانه سینما بداند و این می‎تواند ناشی باشد از پرسشهایی که در این پنج سال مدام از سوی سینماگران حاضر در بدنه صنف و رسانه‌های مختلف طرح شد اما پاسخی درخور را از سوی هیأت مدیره خانه سینما به دنبال نداشت.

بدنه خانه سینما از حداقل امکانات صنفی که مثلا داشتن یک بیمه درمانی جامع است محرومند و از آن سو پرسشهایی جدی طرح میشود در هزینه کرد چندصدمیلیونی برای یک جشن یا برگزاری یک مراسم کتاب؟؟

در آستانه نوروز سوالاتی طرح شد درباره تخصیص نزدیک به یک میلیارد کمک رفاهی به خانه سینما؛ کمکی که مشخص نیست میان کدام اعضاء و براساس کدام ملاکها توزیع شده؟؟

حلقه بالادستی خانه سینما ابتدایی ترین کاری که باید انجام میداد یک شفاف سازی رسمی درباره سازوکار مالی و پاسخ به این پرسشها بود؛ به هر حال وظیفه تیم روابط عمومی این نهاد که فقط تعریف و تمجید از بالادستیان و پر کردن سایت خانه با مطالب آرشیوی مرتبط با خانه نیست. روابط عمومی خانه سینما باید پیشقدم می‌شد در اطلاع‌رسانی پیرامون بودجه‌های دریافتی و چگونگی هزینه‌کرد آنها.

در دورانی که از بودجه جشنواره فیلم فجر تا فهرست تسهیلات فارابی شفاف‌سازی می‌شود باید درباره ریزبودجه‌های دریافتی خانه سینما و چگونگی هزینه‌کرد آن هم زودتر از اینها شفاف‌سازی می‌شد.

این اتفاق نیفتاده تا حالا پای سازمان بازرسی به ماجرا باز شود و درخواست از خانه سینما برای شفاف سازی گردش مالی این نهاد جدی‌تر از قبل به گوش برسد…

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۷:۰۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=48875

بعدش؟

مطالب مرتبط

4 نظر برای مطلب "ورود سازمان بازرسی به چگونگی هزینه‌کرد بودجه‌ها در خانه سینما⇐این چند میلیارد چرک کف‌ دست چطور خرج شده؟"

 1. ع.م گفت:

  من هم عضو خانه سینما هستم و کانون برنامه ریزان
  چرا به ما ندادن کارت هدیه شب عید؟
  فقط به خودیا میدن
  فهرست اونایی که کارت هدیه گرفتن شب عیدو بزنید؟

 2. مصیری گفت:

  جشن کتاب سال به چه دردی میخوره
  اونم جشن کتاب صدمیلیونی
  وقتی هنوز که هنوزه یه بیمه تکمیلی درست و درمون نداریم
  هر سال میرن یه شرکت درپیت پیدا میکنن واس بیمه
  که مدام کلنجار باید بریم برای گرفتن هزینه ها ازشون
  عرضه ندارن مثل زمان سیدضیاء هاشمی یه بیمه طلایی راه بندازن؟

 3. رشادت برهانی گفت:

  دیروز هم تصویری دراومد مبنی بر اینکه ۷ میلیارد و خرده ای گرفتن برای بیمه تکمیلی
  خداییش با این ۷میلیارد باید همه چیز درممان سینماگران رایگان میشد؟
  که نشده…

 4. غفاری گفت:

  وقتی سینماگر لنگ یه وام ۵تومنی ه
  اخه جشن کتاب میخواد چیکار
  جشن کتاب و بدن بنیاد ادبیات داستانی برگزار کنه
  حانه سینما چه ربطی داره به جشن کتاب؟

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code