۱۷۰۹۱۴۰۱

واکنش یک رسانه فرهنگی به حضور انبوه جانور در سریال تازه مهران مدیری⇐حیوانات وحشی موجود در “دراکولا” از کجا آمده‌اند و به کجا بازگردانده می‌شوند؟/ زیستگاه ببر و زرافه و کروکودیل موجود در “دراکولا”، ایران است یا به صورت قاچاق وارد ایران شده‌اند؟/چگونه می‌توان ببری را در یک سریال رها کرد و بدون آزار به غریزه حیوانی‌ و درندگی‌اش کنترلش کرد؟

ببر در دراکولا

 

سینماروزان/فروغ گشتیل: عرضه سریال خانگی «دراکولا» جدیدترین ساخته مهران مدیری که به عنوان فصل دوم «هیولا» شناخته می‌شود، انتقاداتی از سوی حامیان محیط زیست را به دنبال داشته است.

خبرگزاری فرهنگی صبا در واکنشی به حضور این جانوران نوشت: قسمت اول «دراکولا» را می‌شد از پوستر پر زرق و برق و تجملاتی‌اش حدس زد؛ پوستری که در آن یک توله ببر زیر پای دو شخصیت سریال نشسته است؛ ببری که به وجود آن هیچ احتیاجی نیست و اگر نباشد سریال راه خود را طی می‌کند ولی استفاده از حیوانات به ویژه حیوانات وحشی و حتی در حال انقراض فقط به رواج نگهداری آنها به عنوان حیوان خانگی دامن می زند.

صبا ادامه داد: البته ماجرا فقط به حضور یک ببر در پوستر منتهی نمی‌شود و در روند داستان قسمت اول سریال، حیوانات دیگری را مشاهده می‌کنیم، گویی سریال در باغ وحشی فیلمبرداری شده است که تعدادی انسان در آن جشن تولد گرفته‌اند! حضور انواع حیوانات زینتی و تجاری همچون ببر، طاووس، کروکدیل، شاهین، لاما، قوی سیاه و… در این سریال برای نشان دادن تجملات و ثروت به اغراقی غیرقابل وصف تبدیل شده و به وضوح آزار آنان در میانه تصویربرداری مشاهده می‌شد. به راستی چگونه می‌توان ببری را میان انسان‌های یک سریال رها کرد و بدون آزار به غریزه حیوانی‌ و درندگی‌اش کنترلش کرد؟

این خبرگزاری افزود: البته باید تاکید کرد که این توله ببر نیز لنگ لنگان وارد صحنه می‌شود که نشان از نرمی استخوان او دارد و این مساله به دلیل جدا شدن زودهنگام آنان از مادر و تغذیه نامناسب‌شان توسط قاچاقچیان است.

صبا اظهار داشت: مهران مدیری پیش از این نیز در آثاری دیگر همچون “همیشه پای یک زن در میان است” از حضور حیوانات استفاده کرده و آن زمان هم با انتقادات حامیان محیط زیست همراه شده بود ولی به نظر می‌رسد این انتقادات راه به جایی نبرده و علاقه مدیری به حیوانات وحشی بیشتر هم شده است؛ حیواناتی که اغلب به وسیله قاچاق وارد کشور می‌شوند و این مساله به ترویج اسارت حیوانات صحه می‌گذارد. البته گروه سازنده سریال «دراکولا» برای توجیه کار خود اعلام کردند: «حیوانات وحشی باید در زیستگاه طبیعی خود زندگی کنند. نگهداری از آن‌ها در خانه به هیچ عنوان مورد قبول و تایید تیم سازنده این سریال نیست. حیواناتی که در این سریال می‌بینید صرفا به دلیل داستان، بصورت موقت با مراقبت‌های ویژه و فقط به مدت ۳ روز در لوکیشن فیلمبرداری حضور داشته‌اند و پس از پایان فیلمبرداری به زیستگاه اصلی‌شان بازگردانده شده‌اند. نگهداری از حیوانات وحشی در خانه، انسانی نیست.»

صبا در پایان مطرح کرد: حال باید پرسید این حیوانات وحشی موجود در “دراکولا” از کجا آمده‌اند و به کجا بازگردانده می‌شود؟ زیستگاه ببر و زرافه و کروکودیل در ایران است یا به صورت قاچاقی وارد ایران شده‌اند؟ مجوز این گونه فعالیت‌های حاشیه‌ساز برای محیط زیست از کجا صادر شده است؟

ببر در دراکولا

نگاه مدیری به ببر در دراکولا

جانوران در دراکولا

جانوران در دراکولا

بازی مدیری با ببر در دراکولا

بازی مدیری با ببر در دراکولا

 

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=63493

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "واکنش یک رسانه فرهنگی به حضور انبوه جانور در سریال تازه مهران مدیری⇐حیوانات وحشی موجود در “دراکولا” از کجا آمده‌اند و به کجا بازگردانده می‌شوند؟/ زیستگاه ببر و زرافه و کروکودیل موجود در “دراکولا”، ایران است یا به صورت قاچاق وارد ایران شده‌اند؟/چگونه می‌توان ببری را در یک سریال رها کرد و بدون آزار به غریزه حیوانی‌ و درندگی‌اش کنترلش کرد؟"

  1. وحید گفت:

    مثل اکثر موارد ؛ سریالی بدون محتوا و البته این دفعه با ترویج حیوان آزاری !!

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code