۰۳۰۱۱۴۰۲

واکنش یک پخش‌‌کننده به پخش تلویزیونی سه فیلم ارگانی اکران نشده⇐پخش فیلم‌های جدید از تلویزیون سبب انتشار نسخه قاچاق می‌شود!/همان طور که اکران آنلاین نتوانست سرمایه‌های تولید را برگرداند و فقط سرعت قاچاق را افزایش داد، اینجا هم این اتفاق می‌افتد!/پخش تلویزیونی آثار اکران‌نشده فقط به شرطی می‌تواند خوب باشد که تلویزیون ۸۰ درصد هزینه‌های تولید فیلم را دهد!

 

سینماروزان/پرستو فرهادی: پخش بدون اکران سه فیلم “یدو”، “مهران” و “تک تیرانداز”، از تلویزیون با واکنش یک پخش‌کننده مواجه شد.

دو فیلم “یدو” و “مهران” با حمایت مالی فارابی و “تک تیرانداز” با حمایت بنیاد روایت تولید شده است یعنی ارگان‌هایی که در سالهای اخیر کمتر توانسته‌اند محصولاتی را تولید کنند که بازگشت اقتصادی در گیشه داشته باشند و حالا با پخش از تلویزیون، سرعت قاچاق آنها نیز افزایش می‌یابد.

سعید خانی پخش‌کننده سینما در واکنش به پخش تلویزیونی سه فیلم ارگانی مذکور به خبرگزاری ایسنا گفت: پخش فیلم‌های جدید از طریق تلویزیون سبب انتشار نسخه قاچاق فیلم می‌شود و البته می‌دانیم که فیلم‌ها خودشان را فدای شرایط کرده‌اند.

این پخش‌کننده ادامه داد: این کار فقط به شرطی می‌تواند خوب باشد که تلویزیون آن قدر پول خرید پخش را بدهد که ۸۰ درصد هزینه‌های تولید فیلم جبران شود، چون با آنچه تاکنون در این بخش وجود داشته ۱۰۰ درصد به ضرر صاحبان فیلم‌ها خواهد بود و سینما به مخاطره می‌افتد. 

مدیر موسسه پخش خانه‌فیلم افزود: همانطور که اکران آنلاین نتوانست سرمایه‌های تولید را برگرداند و فیلم‌ها سریع قاچاق می‌شدند، اینجا هم این اتفاق می‌افتد ولی امیدوارم سازمان صدا و سیما دست‌کم بودجه خوبی را در نظر بگیرد تا بیش از این به فیلم‌ها  آسیب وارد نشود.

 

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۸:۲۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=63482

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code