۰۸۱۱۱۴۰۰

واکنش “کیهان” به تخلف دست اندرکاران “رحمان۱۴۰۰” در اکران فیلمی مغایر با نسخه مجاز⇐چگونه میشود اعضای شورای پروانه نمایش فیلم را مضر بدانند ولی برایش پروانه صادر کنند؟/چگونه میشود علی سرتیپی هم پخش کننده فیلم باشد و هم عضو شورایعالی اکران و هم کلی سالن به فیلمش تخصیص یابد؟/آیا حیدریان همچنان در تصمیمات سازمان نقش اصلی را دارد؟/عجیب بود که کارگردان “رحمان۱۴۰۰” و همسرش برنده جایزه ۱۰۰ میلیونی مسابقه ای تلویزیونی با اجرای بازیگر “رحمان…” شدند!!/ورود قوه قضاییه محتمل است!/اربابی بر جای داروغه زاده خواهد نشست!  

سینماروزان: دامنه توقیف “رحمان ۱۴۰۰” بخاطر تفاوت نسخه اکران با نسخه روی پرده گسترش بیشتری یافته و “کیهان” نیز با طرح برخی پرسشهای حول ماجرای توقیف فیلم احتمال ورود قوه قضاییه به ماجرا را طرح کرده است.

متن گزارش “کیهان” را بخوانید:

رسیدگی به اتفاقات مرتبط با فیلم ضداخلاقی و در جهت فروپاشی خانواده که بدون مجوز نیز به اکران رسید در قوه قضائیه محتمل به‌نظر می‌رسد.

فیلم «رحمان ۱۴۰۰» به دلیل اکران نسخه‌ای که اصلاح نشده و درواقع فاقد مجوز بوده، توقیف شد. هر چند که مدیرکل سینمای حرفه‌ای سازمان سینمایی اعلام کرده که پخش‌کننده و تهیه‌کننده فیلم، مقصر هستند، اما سازمان سینمایی نیز مجرم است. چرا که این فیلم بیش از یک ماه در حال اکران بوده و جای شگفتی است که پس از این مدت، سازمان سینمایی تازه متوجه شده که نسخه‌ای اصلاح نشده از فیلم روی پرده است! بنابراین ورود قوه قضائیه به مسئله متحمل به‌نظر می‌رسد.

علاوه‌بر موضوع نمایش نسخه غیراصلاح شده، ازجمله مواردی که می‌تواند از سوی دستگاه قضایی قابل پیگیری باشد، این است که علی سرتیپی، تهیه‌کننده فیلم «رحمان ۱۴۰۰» خود از مسئولان شورای عالی اکران سینما محسوب می‌شود و تعداد سینماهای اختصاص یافته برای نمایش این فیلم، بیش از حد متعارف بود.

نکته قابل تأمل این است که اعضای شورای پروانه نمایش در گفت‌وگو با روزنامه فرهیختگان، همگی در برابر این پرسش که آیا حاضرند به همراه خانواده‌شان این فیلم را ببینند یا نه، جواب منفی دادند. جای سؤال است که اعضای این شورا، در شرایطی که این فیلم را برای خانواده خود مضر و «غیرقابل تماشا» تشخیص دادند، پس چرا برای آن مجوز اکران عمومی صادر کردند؟

شنیده شده که انتظامی، سرپرست سازمان سینمایی، تقاضای دیدار منوچهر هادی و علی سرتیپی را نپذیرفته و آنها را به ابراهیم داروغه‌زاده، معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی ارجاع داده است. اما در این میان، گفته می‌شود که مهدی حیدریان، رئیس‌سابق سازمان سینمایی که به عنوان مشاور سرپرست این سازمان مشغول است، همچنان نقش فعالی در برنامه‌ها و تصمیمات این سازمان دارد و باز جای سؤال است که چرا یک مدیر بازنشسته و برکنار، باید دارای امکانات یک مدیر در حد رئیس‌سازمان سینمایی باشد؟ همچنین گفته می‌شود که پس از اتفاقات اخیر و به ویژه اکران فیلم ضداخلاقی و ضدخانوادگی «رحمان ۱۴۰۰» ابراهیم داروغه‌زاده از سمت خود برکنار خواهد شد و احتمالاً محمود اربابی به‌جای او خواهد نشست.

چندی قبل نیز منوچهر هادی و همسرش یکتا ناصر در مسابقه «برنده باش» که اجرای آن برعهده بازیگر همین فیلم “رحمان۱۴۰۰″است، ۱۰۰ میلیون برنده شدند! اتفاق نادری که می‌تواند مورد بررسی قرار گیرد.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۵:۴۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=55655

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code