۱۰۰۳۱۴۰۲

واکنش نادر طالب‌زاده به حضورش در برابر یک مجری زن آفریقایی با لباس کوتاه⇐وقتی به ماهیگیری می‌روید خیس می‌شوید/مصداق بارز «آتش به اختیار» بود/درباره ظهور منجی بحث کردیم

سینماروزان: نادر طالب‌زاده محقق و پژوهشگر که در سالهای اخیر در هسته مرکزی جشنواره ای مردمی(!) به نام عمار که ردیف بودجه میلیاردیش در لایحه سالانه بودجه تعریف شده است(!) حضور داشته اخیرا به واسطه تصویری که او را در یک شبکه تلویزیونی آفریقایی و در برابر یک مجری زن با لباس کوتاه نشان میداد حاشیه ساز شد.

به گزارش سینماروزان طالب زاده اشاره به حاشیه‌های ایجاد شده در قبال سفرش به کشور غنا و انتشار تصویری از حضورش در برابر یک مجری زن با لباس کوتاه به «میزان» گفت: من به کشور غنا سفر کرده بودم که در حاشیه این سفر به یک برنامه‌ تلویزیونی دعوت شدم و در لحظه آخر از نوع پوشش مجری برنامه مطلعم کردند. شما وقتی به ماهیگیری هم می‌روید ناخودگاه خیس خواهید شد.

طالب زاده افزود: درثانی برخی انگار هدف اصلی این برنامه و حضور مرا فراموش کرده و صرفاً به حاشیه‌سازی و سنگ‌اندازی در این راه فکر می‌کنند. وضعیت رسانه‌های معاند کاملاً روشن است اما من از رسانه‌های داخلی در عجبم که چرا به این جریان معلوم‌الحال پیوسته و بی نگاه به تاثیرات چنین برنامه‌ای فقط و فقط به تولید حاشیه فکر می‌کنند.

وی در خصوص مسائل مطرح شده در این برنامه ادامه داد: در آن برنامه، در مورد مسائلی پیرامون ظهور و واکاوی حضور منجی در اسلام و مسیحیت پرداختم. این برنامه با نگاه ویژه به فعالیت‌های من و همچنین ساخت سریال «بشارت منجی» رسماً از من دعوت کرد تا در آن حضور داشته باشم و با توجه به رسالتی که در این مورد بر دوش من است در آن حضور یافتم.

طالب زاده حضور در چنین برنامه‌هایی را عادی دانست و تاکید کرد: این اولین باری نبود که برای حضور در چنین برنامه‌ای از من دعوت می‌شد و نمی‌دانم چرا این حضور تا به این حد دچار حاشیه‌سازی شد. من سالیان سال است که در برنامه‌های گفت‌وگو محور این چنینی حضور پیدا می‌کنم و این برنامه نیز با توجه به مضمون آن اتفاقی بود که بی وقفه در جهت اشاعه دیدگاه اسلامی پذیرفتم.

میزان در ادامه نوشت: این محقق اسلامی درباره مضامین این گفت‌وگو تصریح کرد: این برنامه کاملاً با محوریت مسیحیت اجرا می‌شد و مجری مسیحی این برنامه نیز سوالاتی را در همین باب با من مطرح کرد. در ابتدای این برنامه بخش‌هایی از سریال “بشارت منجی” پخش شد و در راستای همین فیلم بحثی درباره بشارت دادن حضرت مسیح (ع) درخصوص رسالت حضرت محمد (ص) در انجیل برنابا به میان آمد. در این برنامه پرمخاطب من به تشریح و بیان دیدگاه خود و در کنار آن واکاوی نشانه‌های این بشارت در انجیل برنابا پرداختم و تعداد تماشاگر بسیار زیادی به دیدن این گفت‌وگو نشستند.

وی این برنامه را به مثابه دقیق «آتش به اختیار» دانست و تاکید کرد: من همواره در صف اول حضور در این برنامه یا برنامه دیگری که بتواند در اشاعه فرهنگ اسلامی موثر باشد ایستاده‌ام و همواره از انتخاب‌هایم در این راستا دفاع می‌کنم. پیش از این هم گفته‌ام که حالا وقت آن شده که گفتمانمان را به خارج از مرزها ببریم. امریکا و کشورهای غربی سرمایه‌گذاری ویژه‌ای روی افریقا و فرهنگ آن کرده‌اند و مدام در آن قاره به تبلیغات خود می‌پردازند. من حضور در این نوع برنامه‌ها را وظیفه خود دانسته و نمی‌توانم روبروی اینگونه اقدامات سکوت کنم و حضور من در کشورهای دیگر و چنین برنامه‌هایی معنای دقیق آتش به اختیار است.

وی در ادامه همین مطلب اذعان کرد: به زودی مشروح کامل این مصاحبه را به همراه زیرنویس فارسی و انگلیسی‌اش منتشر می‌کنم تا حاشیه‌سازان متوجه شوند که این برنامه در مورد چه دیدگاه حائز اهمیتی به گفتمان می‌پرداخت. ما در حال حاضر وظیفه داریم تا به درستی فرهنگ و دین خود را به جهانیان معرفی کنیم و من همواره در تمامی برنامه‌هایم به این قضیه تاکید ویژه دارم. حال که برنامه‌ای با این تعداد مخاطب از من دعوت کرده تا به شرح دیدگاه اسلامی در خصوص منجی بپردازم چرا باید با نگاه به برخی حاشیه‌ها مردم از متن اصلی اتفاقی که افتاده دور شوند.

طالب‌زاده با اشاره به بهبود وضعیت جسمی خود خاطرنشان کرد: خدا را شکر که از لحاظ جسمی بسیار از گذشته بهتر شده‌ام و این بهبود تا حدی پیشرفت کرده که توانستم چندین ساعت سفر هوایی را بدون مشکل تنفسی پشت سر بگذارم و حالا با تمام انرژی خود به ادامه روند برنامه سازی‌های خود در تلویزیون و مخصوصاً برنامه منجی خواهم پرداخت.

نادر طالب زاده در برابر مجری غنایی
نادر طالب زاده در برابر مجری غنایی
image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۹:۵۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=41021

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "واکنش نادر طالب‌زاده به حضورش در برابر یک مجری زن آفریقایی با لباس کوتاه⇐وقتی به ماهیگیری می‌روید خیس می‌شوید/مصداق بارز «آتش به اختیار» بود/درباره ظهور منجی بحث کردیم"

  1. صالحی گفت:

    سلام واقعا تحلیل مغرضانه و دشمنی که می‌گویند رو در این مطلب تون دیدم ..با چند نفر از بچه های عمار صحبت کردید و از نزدیک در جریان بودید که اینطور به آقای طالب زاده و عماری ها تهمت میزنید؟؟؟؟ خیلی متاسف شدم

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code