۰۷۰۱۱۴۰۲

واکنش معاون صندوق هنر به گلایه‌های بیمه‌ای ماندانا سوری که بدجوری گرفتار ام‌اس است⇐صندوق اعتباری هنر در رابطه با بیمه تامین اجتماعی، هیچگونه قانونی ندارد!/به ماندانا سوری بیمه ازکارافتادگی تعلق نمی‌گیرد، چون معاینه نشده!/ماندانا سوری زمانی می‌تواند از بیمه خدمات بگیرد که قبل از آن معاینه شده باشند!!/اینکه بیمه شرایط ماندانا سوری را قبول نمی‌کند، به صندوق هنر ارتباطی ندارد!!

ماندانا سوری+صندوق+اعتباری+هنر

سینماروزان: گلایه‌های بیمه‌ای ماندانا سوری بازیگر آثار طنز که مدتهاست از بیماری ام.اس رنج می‌برد با واکنش معاون صندوق هنر مواجه شد.

ماندانا سوری درباره مشکلات بیمه‌ای خود گفت: بعد از بازی در سریال «قهوه تلخ» به مدت هفت الی هشت سال داروی «ام اس» را مصرف نکردم. نکته مهمی که وجود دارد این است که بیماری من به دلیل کار نکردن عود کرد؛ نه اینکه بیماری عود کرد و بیکار شدم. این موضوع برای من خیلی سخت بود، چون که قبل از این بیماری کارهای زیادی مثل گویندگی هم انجام می‌دادم که به مرور این کارها کم شد و اتفاقات پیش آمده روی اعصابم و در نهایت روی بیماری تاثیر گذاشت. کسی که بیماری ام اس دارد، نباید عصبی شود.

این بازیگر اظهار کرد: بعد از ماجراهای مصاحبه و انتقاداتی که مطرح کردم، از طرف صندوق اعتباری هنر با من تماس گرفتند و گفتند که ما مشکل شما را رفع می‌کنیم. مدارک را به صندوق هنر فرستادم و گفتند که ما همه کارها را انجام می‌دهیم. تاکنون کاری انجام نشده است و باید فعلا صبر کنم...

فرزاد طایفه حیدری معاون مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در واکنش به صحبت‌های ماندانا سوری به باشگاه خبرنگاران گفت: خانم مانادا سوری یک نکته را نمی‌داند. وی زمانی می‌تواند از بیمه خدمات بگیرد که قبل از آن معاینه شده باشند. وی به دلیل شرایط ویژه بیماریش، از نظر بیمه تامین اجتماعی از کار افتاده کلی تلقی می‌شود. پس شما نمی‌توانید بروید به بیمه بگویید که من را بیمه کنید تا من از شما بیمه از کار افتادگی بگیرم. بیمه می‌گوید تا زمانی که سالم هستید به من حق بیمه بدهید و زمان بازنشستگی و از کار افتادگی به شما خدمات می‌دهم. مثل این است که شما امروز مریض بشوید و همین امروز هم خودتان را بیمه تکمیلی بکنید. هیچ بیمه‌ای این کار را انجام نمی‌دهد.

وی افزود: سال گذشته در آذر ماه، خانم سوری می‌آیند و ما کارهای مربوط به وی را انجام می‌دهیم. به دلیل اینکه اسامی به صورت فصلی برای بیمه ارسال می‌شود، اسم خانم سوری نیز در زمستان ارسال می‌شود و به علت شرایط کرونا به یکی از شعبه‌های نزدیک بیمه معرفی می‌شود. بعد به شعبه بیمه می‌روند، اما از دادن معاینه پرهیز می‌کنند. در بیمه هم وقتی شما به عنوان فرد مستقل می‌خواهید یک بیمه جدید انجام دهید، باید این معاینه انجام شود و گرنه بیمه شما را نمی‌پذیرد. این شرایط بیمه تامین اجتماعی است.

وی ادامه داد: وی اصرار دارد که از بیمه ۱۸ درصد استفاده کند. بیمه ۱۸ درصد قواعدی دارد و یکی از آن‌ها این است که شما باید معاینه شوید و خانم سوری این را انجام نداد. در شرایط از کار افتادگی کلی، بیمه می‌گوید که شما نمی‌توانید از بیمه ۱۸ درصد استفاده کنید، اما می‌توانید از ۱۲ یا ۱۴ درصد استفاده کنید. ۱۲ یا ۱۴ درصد نیز، کار افتادگی ندارد و از آنجایی که سوری فعلا از کار افتادگی کلی دارد، بیمه شرایطش را قبول نمی‌کند. چون بیمه این شرایط را قبول نمی‌کند این موضوع به طور کلی به صندوق هنر ارتباطی ندارد و صندوق هیچگونه ذی نغع نیست. وظیفه صندوق اعتباری هنر تا قبل از این معاینه به طور کامل هم انجام شده است. این هنرمند به دلیل شرایط ویژه‌ای که دارد و شرایط عدم تعادل بدنی، نتوانست بیمه شود و ظاهرا هنوز تحت تکفل والدینشان قرار دارند.

حیدری اظهار کرد: برای هرکسی که معرفی نامه صادر می‌کنیم هیچ محدودیت و قیدی را لحاظ نمی‌کنیم. وقتی هم که هنرمندان بیمه می‌شوند قریب به ۶۲ درصد از حق بیمه را صندوق پرداخت می‌کند که اگر بیمه ۱۲ درصد باشد، این عدد به ۸۰ درصد می‌رسد و اگر بیمه ۱۸ درصد باشد، ۵۷ درصد حق بیمه به دست صندوق داده می‌شود.

وی گفت: صندوق اعتباری هنر در رابطه با بیمه تامین اجتماعی، هیچگونه قانونی ندارد. هر کسی از هنرمندان و فعالان فرهنگ و هنر که تمایل دارند در این صندوق باشند، باید از نهادهای تخصصی برای مثال از خانه سینما، سازمان سینمایی یا معاونت سینمایی وزارت ارشاد، معرفی نامه داشته باشند. ما به استناد همین مدارک و قراردادی که با سازمان تامین اجتماعی داریم، هر سه ماه یک بار حدود دو هزار و ۸۰۰ نفر از فعالان فرهنگ و هنر را معرفی می‌کنیم، اما اگر بار اولی باشند باید فرم‌های خودشان را طبق مقررات سازمان تامین اجتماعی پر کنند. سازمان تامین اجتماعی بنا را بر این می‌گذارد که همه را ۱۸ درصد انجام دهد، اما مشروط بر اینکه دکتر معتمد سازمان شرایط کلی جسم و بهداشت را تایید کند. اگر تشخیص بدهند که از کار افتادگی دارند، آن‌ها را در ۱۲ درصد طبقه بندی می‌کنند که البته خودشان هم می‌توانند ۱۴ درصد را انتخاب کنند. صندوق در این موضوع ورود نمی‌کند و هیچ گونه محدودیتی را هم تایید نمی‌کند.

ماندانا سوری+صندوق+اعتباری+هنر

ماندانا سوری+صندوق+اعتباری+هنر

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۸:۳۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=62772

بعدش؟

مطالب مرتبط

4 نظر برای مطلب "واکنش معاون صندوق هنر به گلایه‌های بیمه‌ای ماندانا سوری که بدجوری گرفتار ام‌اس است⇐صندوق اعتباری هنر در رابطه با بیمه تامین اجتماعی، هیچگونه قانونی ندارد!/به ماندانا سوری بیمه ازکارافتادگی تعلق نمی‌گیرد، چون معاینه نشده!/ماندانا سوری زمانی می‌تواند از بیمه خدمات بگیرد که قبل از آن معاینه شده باشند!!/اینکه بیمه شرایط ماندانا سوری را قبول نمی‌کند، به صندوق هنر ارتباطی ندارد!!"

 1. مصیری گفت:

  اگه قراره هنرمند خودش با بیمه درارتباط بشه
  چه نیازی به راه اندازی یک سازمان با ساختمانی
  مرتفع در بهترین نقطه پایتخت
  و پز خدمت به هنرمندان
  ارشاد مستقیم و بصورت کاملا الکترونیک و با حذف واسطه
  هنرمندا رو معرفی کنه به بیمه

 2. محبعلی گفت:

  آقای صندوق هنر
  این وظیفه شماست
  که مشکلات بیمه رو حل کنی
  نه اینکه بگی به ما ربطی نداره
  والله که کارفرماهای خرد
  و کارگاههای دورافتاده
  بیش از اینها
  حمایت میکنن از نیروهاشون

 3. اعتصامی گفت:

  وقتی بیمه مشکل ایجاد کرده
  روسای صندوقن
  که باید رایزنی کنن
  برای حل مشکل
  وگرنه فلسفه وجودی شون
  میره زیر سوال

 4. محمد گفت:

  متاسفانه صندوق اعتباری هنر از تایید هنرمندانی که ماه هاست پروفایل خودشون را تکمیل کردن خودداری می کنه. پاسخگو هم نیستند فقط تلفن را جواب می دهند و میگویند زمان تایید مشخص نیست.

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code