۱۱۱۱۱۴۰۱

واکنش محمدصادق کوشکي به حل مشکل فيلمهاي توقيفي⇐اينها از عوارض مستي پيروزي تک‌ماده‌اي آقايان است!!!/همان راهبرد فرح را پی می‌گیرند!!!

سينماروزان: شنيده هاي غيررسمي مبني بر رفع توقيف برخي آثار توقيفي در کميته اي موسوم به بازبيني(اینجا را بخوانید) از يک طرف با واکنش رييس اداره نظارت و از سوي ديگر با واکنش رييس سازمان سينمايي مواجه شد که هر يک کوشيده اند به نوبه خود درباره کيفيت اين رفع توقيف سخن گويند و در اين ميان ايل بيگي حتي به فيلمبرداري دوباره برخي نماها براي حل مشکل تأکيد کرده!!!(اينجا و اينجا را بخوانيد)

به گزارش سينماروزان اينکه مشکل اکران برخي آثار مانند «عصباني نيستم»، «ارادتمند نازنين بهاره تينا»، «خانه پدري» و «رستاخيز» با اعمال اصلاحات حل شود واکنش محمدصادق کوشکي از فعالان فرهنگي جناح اصولگرا را هم به دنبال داشته است.

کوشکي که در بحبوحه توقيف فيلمها توسط حوزه هنري در دولت دهم هم در حمايت از اين نهاد برآمده بود در گفتگو با «جوان» تلاش براي رفع توقيف فيلم‌ها را در زمان کنوني از عوارض مستي آنچه وي ناشي از پيروزي به اصطلاح تک‌ماده‌اي دولت دوازدهم مي‌داند، عنوان کرد؛ پيروزي که به اعتقاد وي ناشي از تخلفات سازمان‌يافته صورت گرفته و سبب شده آداب و رفتار معقول پس از پيروزي از سوي برخي مديران دولتي بروز پيدا نکند.

وي به اين اشاره مي‌کند که فيلم‌هاي توقيف شده اساساً مغاير نظام يا مغاير با احکام اسلام و حاوي توهين به مقدسات هستند و برخي به قدري مسئله‌دار بوده‌اند که خود دولت مجبور به توقيف آنها شده است و دليل اينکه حالا تمايل به رفع توقيف آنها پيدا کرده را بايد در تفکر حاکم بر دولت جست‌وجو کرد؛ تفکري که به گفته اين فعال فرهنگي از دل آن سند ۲۰۳۰ بيرون مي‌آيد.

کوشکي در ادامه عنوان کرد: وقتي به مقام امام هشتم شيعيان اساعه ادب مي‌کنند و عذرخواهي هم نمي‌کنند، وقتي بي‌حيايي و بي‌عفتي را به واسطه امضا و اجراي سند ۲۰۳۰ اشاعه مي‌دهند ديگر چه انتظاري بايد داشت؟ راهبرد اين دولت حمايت و ترويج سينمايي که تقويت‌کننده فرهنگ باشد، نيست.

کوشکي خاطرنشان ساخت: پيش از انقلاب هم فرح پهلوي دوگونه سينماي جشنواره‌اي و آبگوشتي را به موازات هم ترويج مي‌کرد و الان هم سازمان سينمايي همان راهبرد را پيگيري مي‌کند با اين تفاوت که فرح پهلوي مطابق سياست‌هاي نظام سلطنت فعاليت مي‌کرد، ولي آقايان کاملاً مغاير با روح و متن قانون اساسي جمهوري اسلامي افکارشان را پيش مي‌برند. اسلاميت جزء لاينفک جمهوري اسلامي است، رئيس‌جمهور قسم ياد کرده که حافظ مذهب جعفري باشد، اما در عمل طور ديگري رفتار مي‌کند.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۶:۴۵
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=38548

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code