۰۳۱۱۱۴۰۰

واکنش محمدحسین فرحبخش به ادعاهای رییس هیأت مدیره خانه سینما⇐آقای اسعدیان! به خودت در آینه نگاه کن و ببین در حد ریاست هیأت مدیره صنف سینمایی؟؟/ اگر واقعا جز همان حق جلسه چیزی گیرتان نمی آید چرا هیأت مدیره را رها نمیکنید؟؟/تمدید سه باره فعالیت هیأت مدیره فعلی با کدام مجوز صنفی صورت گرفته؟/یک رفراندوم در بدنه سینما بگذارید و ببینید چند نفر موافق ادامه فعالیت شما هستند؟/ آقای اسعدیان! این همه گرسنه و بیکار در سینما هستند و شما از امنیت شغلی دم میزنی؟؟/ به زور میخواهید صنوف سینما را کارگری کنید تا از زیربار نظارت ارشاد درآیید؟؟/ اگر این طور است قید حمایت چندمیلیاردی ارشاد را هم بزنید و بروید از وزارت کار بودجه بگیرید؟؟/آیا وزارت کار حاضر است به شما بودجه میلیاردی دهد که صرف برگزاری جشنهای بی حاصل کنید؟؟/خنده دار آنجاست که همین ثبت کارگری هم فقط در “تهران” اعتبار دارد یعنی با کارگری کردن صنوف به جای خانه سینمای ایران با خانه سینمایی محلی مواجه خواهیم شد ویژه “تهران و حومه”!!/میزان بودجه ای که از سال ۹۲ تاکنون وارد خانه سینما شده در تاریخ بی سابقه است ولی خروجی این همه بودجه برای اهالی صنف چه بوده است؟/اینکه از بودجه میلیاردی ارشاد فقط ۳۵درصدش را صرف امور رفاهی کرده اید افتخار دارد؟؟/مدیریت تان آن قدر فشل است که نتوانسته اید حتی یک خانه بهداشت برای سینماگران راه اندازی کنید/چرا عیدی میلیاردی ارشاد را به مساوات میان تمام اعضای خانه قسمت نکردید؟؟/به شمقدری فحش میدهید ولی نمیگویید در زمان همان شمقدری چه عیدی ارشاد و چه سبدکالای اهدایی به طور مساوی میان همه اعضا تقسیم شد!/استعفا دهید و بروید تا خانه سینما به دست اهلش بیفتد

محمد+حسین+فرحبخش

سینماروزان: ادعاهای همایون اسعدیان رییس هیأت مدیره خانه سینما علیه حسین فرحبخش در نشست خبری هیأت مدیره و به دنبال آن تمدید سه باره فعالیت هیأت مدیره فعلی به ریاست اسعدیان-این بار به مدت ۹ ماه- با واکنش حسین فرحبخش تهیه کننده باسابقه سینما مواجه شد.

حسین فرحبخش با انتقاد از تمدید چندباره فعالیت هیأت مدیره فعلی خانه سینما بیان داشت: آقایان بیایند و بگویند با چه مجوزی دو بار به مدت سه ماه و حالا هم مقارن سالروز کودتای ننگین ۲۸ مرداد به مدت ۹ ماه حضور خود در هیأت مدیره را تمدید کردند؟؟ البته در هیات مدیره فعلی افراد مستقلی هم هستند که با خودکامگی آقایان مخالفند ولی اینها در اقلیتند. روسای صنوف را جمع میکنند و لابی میکنند که ۹ ماه دیگر بمانند؟؟؟ اگر واقعا جز همان حق جلسه چیزی گیرشان نمی آید چرا هیأت مدیره را رها نمیکنند؟؟ اگر شجاعت دارید یک رفراندوم در بدنه سینما بگذارید و ببینید چند نفر موافق ادامه فعالیت شما هستند؟

فرحبخش با اشاره مستقیم به همایون اسعدیان گفت: چرا فردی که از مجموع آرای آخرین انتخابات مجمع فقط ۱۴ رای آورده باید رییس هیات مدیره خانه سینما شود؟ آقای اسعدیان! به خودت در آینه نگاه کن و ببین در حد ریاست صنف سینمایی؟؟ هر که نداند من که امثال اسعدیان را وارد سینما کردم بهتر از هر کس دیگر به دانش امثال ایشان وقوف دارم. آقای اسعدیان! این همه گرسنه و همه بیکار در سینما هستند و شما از امنیت شغلی دم میزنی؟؟ آقای اسعدیان! به این فکر کن که چرا چهره های شاخص هیأت مدیره در نشست خبری اخیر کنارتان حضور نیافتند؟؟

این تهیه کننده با بیان اینکه خودش جزو پایه گزاران قدیمی ترین صنف تهیه کنندگی است اظهار داشت: سابقه صنفی من از مجموع سابقه صنفی آقایان به مراتب بیشتر است. همان روزی که اساسنامه خانه سینما را روی آنتن بردم بر اینکه این نهاد “انجمن صنفی-فرهنگی”است تأکید کردم و حالا هم میگویم خانه سینما نهادی صنفی-فرهنگی است و وظیفه اش بهبود معیشت سینماگران. حالا آقایان به زور میخواهند صنوف سینما را کارگری کنند که چه شود؟ که از زیربار نظارت نصفه و نیمه ارشاد آیند؟؟ اگر این طور است قید حمایت چندمیلیاردی ارشاد را هم بزنند و بروند از وزارت کار بودجه بگیرند. آیا وزارت کار بهشان بودجه میلیاردی میدهد که صرف برگزاری جشنهای بی حاصل کنند؟؟ خنده دار آنجاست که همین ثبت کارگری صنوف هم فقط در “تهران” اعتبار دارد یعنی با کارگری کردن صنوف به جای خانه سینمای ایران با خانه سینمایی محلی مواجه خواهیم شد ویژه “تهران و حومه”!

کارگردان “عطش” و “زندگی خصوصی” خاطرنشان ساخت:  بودجه ای که از سال ۹۲ تاکنون وارد خانه سینما شده در تاریخ بی سابقه است ولی خروجی این همه بودجه برای اهالی صنف چه بوده است؟ چرا حتی توانایی آن را ندارند که با این بودجه هنگفت یک خانه بهداشت برای اهالی سینما ایجاد کنند؟؟مدیریت آقایان آن قدر فشل است که نتوانسته اند حتی یک خانه بهداشت برای سینماگران ایجاد کنند. اینکه به قول خودتان از بودجه میلیاردی ارشاد فقط ۳۵درصدش را صرف امور رفاهی کرده اید افتخار دارد؟؟

فرحبخش ادامه داد: به جای فرافکنی بیایند و گزارش شفاف دهند که در این شش سال برای تک تک ۵ هزار عضو خانه چه کرده اند؟؟ به شمقدری فحش میدهید ولی نمیگویید در زمان همان شمقدری چه عیدی ارشاد و چه سبدکالای اهدایی به طور مساوی میان همه اعضا تقسیم شد!! ولی شما چه کردید؟؟ چرا عیدی میلیاردی ارشاد را به مساوات میان تمام اعضای خانه قسمت نکردید تا کلی شک و شبهه شکل گیرد پیرامون گم شدن چندصدمیلیون پول؟؟؟

این تهیه کننده با مذمت اجبار به کارگری کردن صنوف که باعث ایجاد اختلاف در سینماگران شده تأکید کرد: اینکه بین صنوف دودستگی ایجاد کرده اید خدمت است یا خیانت؟؟  انشقاق صنوف در نتیجه اجبار به کارگری کردن خیانتی است که در کارنامه شما باقی خواهد ماند. آیا به دنبال آن هستید که باز فرصتی دست سودجویان دهید که در خانه سینما را ببندند؟ اگر هدفتان اعتلای رفاهی سینماگران است خودتان استعفا دهید و بروید تا خانه سینما به دست اهلش بیفتد.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=57112

بعدش؟

مطالب مرتبط

2 نظر برای مطلب "واکنش محمدحسین فرحبخش به ادعاهای رییس هیأت مدیره خانه سینما⇐آقای اسعدیان! به خودت در آینه نگاه کن و ببین در حد ریاست هیأت مدیره صنف سینمایی؟؟/ اگر واقعا جز همان حق جلسه چیزی گیرتان نمی آید چرا هیأت مدیره را رها نمیکنید؟؟/تمدید سه باره فعالیت هیأت مدیره فعلی با کدام مجوز صنفی صورت گرفته؟/یک رفراندوم در بدنه سینما بگذارید و ببینید چند نفر موافق ادامه فعالیت شما هستند؟/ آقای اسعدیان! این همه گرسنه و بیکار در سینما هستند و شما از امنیت شغلی دم میزنی؟؟/ به زور میخواهید صنوف سینما را کارگری کنید تا از زیربار نظارت ارشاد درآیید؟؟/ اگر این طور است قید حمایت چندمیلیاردی ارشاد را هم بزنید و بروید از وزارت کار بودجه بگیرید؟؟/آیا وزارت کار حاضر است به شما بودجه میلیاردی دهد که صرف برگزاری جشنهای بی حاصل کنید؟؟/خنده دار آنجاست که همین ثبت کارگری هم فقط در “تهران” اعتبار دارد یعنی با کارگری کردن صنوف به جای خانه سینمای ایران با خانه سینمایی محلی مواجه خواهیم شد ویژه “تهران و حومه”!!/میزان بودجه ای که از سال ۹۲ تاکنون وارد خانه سینما شده در تاریخ بی سابقه است ولی خروجی این همه بودجه برای اهالی صنف چه بوده است؟/اینکه از بودجه میلیاردی ارشاد فقط ۳۵درصدش را صرف امور رفاهی کرده اید افتخار دارد؟؟/مدیریت تان آن قدر فشل است که نتوانسته اید حتی یک خانه بهداشت برای سینماگران راه اندازی کنید/چرا عیدی میلیاردی ارشاد را به مساوات میان تمام اعضای خانه قسمت نکردید؟؟/به شمقدری فحش میدهید ولی نمیگویید در زمان همان شمقدری چه عیدی ارشاد و چه سبدکالای اهدایی به طور مساوی میان همه اعضا تقسیم شد!/استعفا دهید و بروید تا خانه سینما به دست اهلش بیفتد"

  1. Sun گفت:

    جناب فرح بخش از معدود تهیه کنندگان و کارگردانهای قدیم سینما میبتشند و تا جایی که شواهد نشون میده ایشون ادمی به حق و همیشه در مقابل سرمایه های که وارد سینما و تلویزیون شده و بازده ی قابل توجه ای نداشته اعتراض کردن و این به خودی خود نشون دهنده ی اینه کعه ایشون در مقابل هر گونه بی اعدالتی ایستادند و بار دیکر داستان اعتراض به اقای رامبد جوان که دلیل محکمه پسندی هم بابت دفاع از خود نداشتن تکرار شد…فکر نمیکنم اعتراض های ایشون چیزی به منافع شخصیشون اضافه کنه و احضارات ایشون مبنی بر از پول های که ورودی هنگفتی دارن و بازده ی چندانی ندا ندارند است ، به امید روزی که امثال فرح بخش ها در اکثریت باشند و رانت خواری و نادیده گرفتن حق علیه باطل در اقلیت .

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code