۰۸۱۱۱۴۰۱

واکنش شورای صنفی نمایش به دخالت دولت در اکران⇐قرارداد اکران هیچ فیلمی ثبت نشد

سینماروزان: شورای صنفی نمایش در جلسه امروز ۲۶ مهر ماه در اعتراض به دخالت دولت در تصمیمات شورا، مصوبه‌ای نداشت.

به گزارش سینماروزان همایون اسعدیان رئیس این شورا  با بیان اینکه جلسه تشکیل شد اما به امورات صنفی زیادی پرداخته نشد به “ایسنا” گفت: در جلسه قبلی مصوب شده بود در ایام تعطیلات محرم اکران سه فیلم «اروند»، «هیهات» و «کربلا، جغرافیای یک تاریخ» ادامه پیدا کند. کاری که در سالهای گذشته هم انجام شده و فیلم‌هایی که با این ایام همخوانی داشته‌اند، شامل تعطیلی نمی‌شدند و به اکران خود ادامه می‌دادند.

وی ادامه داد: مانند تلویزیون که در این روزها فیلم‌هایی که از لحاظ مضمومی با محرم همخوانی داشته باشد را پخش می‌کند و امسال هم شاهد پخش این آثار بودیم.

اسعدیان با اظهار تاسف از اینکه مسئولین ارشاد بدون هماهنگی با شورای صنفی و اینکه شورا را در جریان قرار بدهند اعلام تعطیلی عام کردند، گفت: از اکران این سه فیلم جلوگیری شد و در حالی که در یک سال گذشته هماهنگی کاملی بین شورای صنفی و مسئولین ارشاد وجود داشته اما این مورد بدون هماهنگی انجام شد که آن را دخالت در امور شورای صنفی می‌دانیم.

رئیس شورای صنفی نمایش تاکید کرد:‌اصولا دخالت دولت در امور صنفی به نفع سینما نیست و به همین دلیل جلسه ‌امروز ۲۶ مهر ماه شورا مصوبه‌ای نداشت تا در هفته آینده بعد از جلسه با آقای ایل‌بیگی (مسوول اداره نظارت و ارزشیای) و حل این مشکل جلسات را از سر بگیریم.

وضعیت نامعلوم دفاتر پخشی که به علت پخش تیزر از ماهواره معلق شده اند

اسعدیان درباره‌ی وضعیت فیلم‌هایی که فعالیت دفاتر پخش آنها توسط دادستانی به حالت تعلیق درآمده است گفت: در این خصوص هفته گذشته نامه‌ای را به وزارت ارشاد فرستادیم و اعلام کردیم این حرکت را صحیح نمی‌دانیم و امیدواریم مقابله جدی صورت گیرد که هنوز پاسخی دریافت نکردیم.

چندی پیش اعلام شد که دفاتر پخشی که تیزرهای فیلم‌هایشان از ماهواره پخش شده است و از جمله فیلمیران و نورتابان به حکم دادستانی فعالیت‌شان به حالت تعلیق درآمده است.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۲
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=29794

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code