۰۳۱۱۱۴۰۰

واکنش شورای صنفی نمایش به خرید فله‌ای بلیت توسط صاحبان یک فیلم حاکمیتی⇐قطعا تخلف است و برخورد می‌کنیم!!

سینماروزان: انتشار گزارش‌هایی مختلف از خرید فله‌ای بلیت توسط صاحبان یک فیلم حاکمیتی روی پرده برای بالا بردن آمار فروش(اینجا و اینجا را بخوانید) با واکنش شورای صنفی نمایش مواجه شده است؛ شورا تأکید کرده است قطعا چنین اتفاقی، تخلف است و با متخلفان برخورد خواهد شد.

به گزارش سینماروزان غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش گفت:  اگر کف فروش فیلمی در سینمای سرگروهش ناگهان افزایش پیدا بکند و سینماهای دیگر فروش بسیار کمتری داشته باشند، قطعا تخلفی صورت گرفته و به تهیه‌کننده و پخش‌کننده تذکر داده می‌شود!

سخنگوی شورای صنفی نمایش به «ایلنا» گفت: کمتر تهیه‌کننده‌ای این قدرت را دارد به گونه‌ای بلیت بخرد که کف فروش را بالا نگه دارد و حتی اگر تهیه‌کننده‌ای این کار را بکند تاثیر چندانی در بالا رفتن کف فروش و حفظ فیلم در سرگروه ندارد.

سخنگوی شورای صنفی نمایش ادامه داد: هر هفته شورای صنفی نمایش کف فروش فیلم‌ها را در سرگروه سینمایی بررسی می‌کند اما این بررسی فقط مختص به یک سینما نیست و ما چند سینمای مختلف را از لحاظ فروش بررسی می‌کنیم. مثلا اگر برای فیلمی در یک سرگروه کف فروش ۲۲ میلیون تومانی تعیین شده باشد این فیلم باید در آن هفته در سینمای سرگروه به فروش ۲۲ میلیون تومانی رسیده باشد تا بتواند ادامه اکران بدهد.

وی افزود: در مرحله دوم حتی اگر کف فروش در سرگروه حفظ شده باشد ما میزان فروش سینمای سرگروه با چند سینمای دیگر مقایسه می‌کنیم تا تخلفی روی نداده باشد به طور مثال اگر مثلا سرگروه فیلمی، سینمای آزادی است و این سینما برای آن فیلم کف فروش را حفظ کرده باشد باید چند پردیس سینمایی دیگر فروش‌شان نزدیک به این سینما باشد. مثلا اگر سینمای آزادی در یک هفته دو میلیون تومان فروخته نمی‌تواند فروش همان فیلم در پردیس‌هایی همچون کوروش یا مگامال و یا زندگی هر کدام مثلا ۳۰۰ میلیون تومان باشد.

فرجی با اشاره به اینکه در بررسی وضعیت فروش فیلم تعداد سالن‌ها و سانس‌ها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و مطابقت داده می‌شود، گفت: با این مقایسه اگر کف فروش فیلمی در سینمای سرگروهش ناگهان افزایش پیدا بکند و سینماهای دیگر فروش بسیار کمتری رخ داده باشد قطعا تخلفی صورت گرفته و به تهیه‌کننده و پخش‌کننده تذکر داده می‌شود.

وی ادامه داد:‌ به همین دلیل برای بالا نگه داشتن کف فروش یک فیلم به صورت مصنوعی نه تنها بلیت سینمای سرگروه بلکه باید بلیت چند سینمای دیگر در چند روز خریداری شود که چنین کاری از لحاظ اقتصادی، عقلانی نیست و تهیه‌کنندگان نیز کمتر قدرت به یک چنین امری دارند و حتی اگر نیز رخ بدهد ما آن را بررسی می‌کنیم و به عنوان تخلف با آن برخورد می‌کنیم.

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - ۸:۲۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=57839

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "واکنش شورای صنفی نمایش به خرید فله‌ای بلیت توسط صاحبان یک فیلم حاکمیتی⇐قطعا تخلف است و برخورد می‌کنیم!!"

  1. مصیری گفت:

    اگه فیلم مذکور متعلق به یکی از اعضای شورای صنفی نمایش مثلا قائم مقامش باشه چطور
    باز هم برخورد میشه؟؟
    اصلا کمیته انضباطی که برخورد میکنه کیاست؟
    کجا هستند؟

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code