۱۰۰۳۱۴۰۲

واکنش رییس دفتر اصلاحات به ابراز پشیمانی سلبریتی‌ها از رأی به روحانی⇐این طور نیست که سلبریتی‌ها بتوانند جهت جامعه را تغییر دهند!!!/سلبریتی‌ها تأثیر کمرنگی در انتخابات داشتند و قادر به جابجایی رأی نیستند/نباید از اینها توقع تحلیل سیاسی داشت!

سینماروزان: کمتر از یک سال بعد از انتخابات۹۶ و بعد از شعارهای «تا ۱۴۰۰ با روحانی» که در محافل هنری و از سوی برخی چهره های سرشناس مطرح میشد این روزها مدام با سلبریتی هایی روبروییم که از رأی به روحانی ابراز پشیمانی کرده اند.

حمید فرخ‌نژاد، رضا رشیدپور، سیروان خسروی،مهدی فخیم‌زاده، نوید محمدزاده، مهدی پاکدل و علی کریمی از جمله هواداران سابق روحانی بوده اند که بعد از بحران اقتصادی اخیر که باز هم فاصله غنی و فقیر را بیشتر کرد علنا از انتخاب روحانی ابراز پشیمانی کرده اند.

این ابراز پشیمانی چنان که باید خوشایند جریان سیاسی طرفدار حسن روحانی و اصلاح طلبان نیست. محمدعلی ابطحی رییس دفتر اصلاحات در واکنش به این ابراز پشیمانی به «نامه نیوز» گفت: بدون شک برای اینکه یک کاندیدا در انتخابات مجلس یا ریاست جمهوری مورد قبول اکثریت جامعه قرار بگیرد باید بستری وجود داشته باشد. این بستر در جامعه فعلی و طی دو دهه گذشته جریان اصلاحات بوده است. طبیعتا نیروهای فعال جامعه نیز در ایجاد این بستر نقش داشته اند و سلبریتی ها نیز یکی از همین نیروهای فعال هستند. این گروه در دوران انتخابات تلاش هایی کرده اند و حرف هایشان نیز در حد خودشان موثر بوده است اما اینطور نیست که سلبریتی ها قادر باشند جهت جامعه را تعیین کنند».

وی افزود:« دلیلش این است که بخشی از این سلبریتی ها در دوران انتخابات در جهت مقابل اصلاحات فعالیت کرده اند. بسیاری از افراد معروف و مشهور نقش فعال و غیر همسو با اصلاح طلبان ایفا کردند اما حضورشان موجب پیروزی جریان رقیب نشد بنابراین تاکید می کنم که باید بستر اصلی فراهم باشد اگرنه حضور این نیروهای برگزیده تعیین کننده و اثرگذار نیست».
ابطحی ادامه داد: با توجه به اینکه سلبریتی ها در انتخابات  از هر دو جریان سیاسی حمایت کردند، معتقد هستم که حضورها اگرچه می تواند تاثیرهای کم رنگی داشته باشد اما به معنای آن نیست که قادر به جا به جایی رأی هستند.  در همین انتخابات اخیر گروه زیادی از برگزیدگان جامعه در حوزهای مختلف به خصوص حوزه های هنری و ورزشی در حمایت از رقبای روحانی فعال بودند اما صرف حضور آن ها در آن کمپین ها تاثیری در انتخابات نداشت. به عبارت دیگر سلبریتی های فرهنگی، ورزشی و حتی سیاسی می توانند در همان جهت کلی جامعه بسیار کمک کنند اما نمی توانند با نظر متفاوت خود رأی جامعه را تغییر دهند»
ابطحی به عنوان سیاستمداری که با قشر هنرمند بسیار نشست و برخاست دارد، پشیمانی های ابراز شده را چندان جدی نمی گیرد. او معتقد است: این موج اخیر را یک موج پشیمانی به معنای واقعی نمی دانم و معتقد هستم که اگر شرایط تکرار شود قطعا این سلبریتی ها به سراغ رقبای آقای روحانی نمی روند اما به هرحال دلخوری های ایجاد شده که با لفظ پشیمانی از آن یاد می کنند. البته این دل نگرانی ها در همه جامعه ایجاد شده و جریان های سیاسی نیز گلایه هایی دارند. به نظر من  به جای اینکه به سلبریتی ها به خاطر بیان گلایه هایشان اعتراض شود باید به دستگاه دولتی و رئیس جمهور اعتراض کرد که به شعارهای انتخاباتی خود توجه لازم را ندارد. اگر دیدگاه ها و شعارهای دوران انتخابات فراموش نشده و عملیاتی شود حتما این نگرانی ها و دلخوری ها رفع می شود.
او در پاسخ به این سوال که چرا پشیمان ها از خود نمی پرسند در صورت ریاست جمهوری هر یک از رقبای انتخاباتی روحانی اکنون وضع چطور بود؟ گفت: ما باید توقعات خود را از بخش های مختلف جامعه تنظیم کنیم. نباید از این گروه توقع یک تحلیل گر سیاسی داشته باشیم. خودشان نیز چنین ادعایی ندارند. آن ها حساس هستند چون ذات هنرمند حساس است و این حساسیت را بروز می دهد. باید آنان را درک کرد و دانست که یک جریان فرهنگی هنری،ورزشی و … جریانی نیست که از آن توقع بررسی و یک تحلیل سیاسی داشته باشیم. نباید در حد یک کنشگر سیاسی از آن ها توقع داشت و خودشان نیز چنین ادعایی ندارند. بنابراین تصورم این است که گلایه هایشان را باید شنید و این که گلایه ها ابراز می شود به خودی خود یک نقطه مثبت است.
این فعال سیاسی اصلاح طلب اما به ایجاد شکاف میان سلبریتی ها باور ندارد و تاکید می کند:  شاید تعبیرات متفاوتی دارند و به همین خاطر نظرات متفاوت ارائه می دهند. ابطحی مثبت اندیشانه گفت: یک گروهی از سلبریتی ها حساسیت های خود را بروز می دهند و این مثبت است. من به هیچ وجه از گلایه های آن ها برداشت پشیمانی ندارم و هیچ یک از همین به اصطلاح پشیمانان را نمی شناسم که طرفدار رقیب آقای روحانی شده باشند.
رئیس دفتر رئیس جمهور در دولت اصلاحات از بابت رویکرد رسانه های مخالف دولت و بهره برداری سیاسی از گلایه های هنرمندان نیز نگران نیست و گفت: بعد از این همه سال بهانه گیری این رسانه ها معتقد نیستم که سوءاستفاده ها و فرصت طلبی های آنان  اثر چندانی در تضعیف دولت داشته باشد. خیلی جدی تر و با تعابیر زشت تر و غیرمنصفانه تر هر روز مطلب می نویسند لذا فکر می کنم نباید نگران سوءاستفاده این رسانه ها بود و بیشتر به نکته مثبت مساله یعنی توجه دادن دولت به حساسیت های جامعه است، دقت کرد. به اعتقاد من لازم است به جای اینکه دست اندرکار ساکت کردن این مجموعه ها باشیم باید همه به نصحیت گران دولت و رئیس جمهور تبدیل شویم تا حداقل به شعارهای انتخاباتی خود پایبند باشند.
image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=49218

بعدش؟

مطالب مرتبط

2 نظر برای مطلب "واکنش رییس دفتر اصلاحات به ابراز پشیمانی سلبریتی‌ها از رأی به روحانی⇐این طور نیست که سلبریتی‌ها بتوانند جهت جامعه را تغییر دهند!!!/سلبریتی‌ها تأثیر کمرنگی در انتخابات داشتند و قادر به جابجایی رأی نیستند/نباید از اینها توقع تحلیل سیاسی داشت!"

 1. مصیری گفت:

  هی نگیم چرا انقلاب شد چرا فلان شد؟؟
  امثال قطب زاده ها وامیرانتظام ها وسحابی ها وسنجابی ها و…..همه باصطلاح گله روشنفکران دنبال اینها میدویدند…. و از پس انها همه جملگی بیسواد وعامه پیرو ایشان بودند….
  شاید انروز نت وفضای مجازی وارتباطات وسیع وفلان وبهمان نبود ….اما امروزه که همه چی وجود داره….
  پس چرا بازهم سلبریتی و تحصیلکرده و هنرمندانمون فریب میخورند و بعد نادم وپشیمان سربه دیوار میکوبند و استغفار میکنند؟؟؟؟!!!!!!!!
  یعنی واقعا حماقت در این سرزمین موروثیه؟؟؟
  یعنی فرقی بین هل یستوی الذین یعلمون ولایعلمون وجود نداره؟؟؟

 2. نتالبیس گفت:

  په نه په….تو… به جامعه خط میدی…دو تا سیلی که خوردی آمدی به تمام… کاریهات اعتراف کردی

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code