۰۷۱۱۱۴۰۱

واکنش خانه سینما به آتش زدن کارتهای صنفی این نهاد توسط سعید سهیلی+شرح مذاکره با رییس پلیس پایتخت

سینماروزان: ۵ روز پیش بود که سعید سهیلی کارگردان کمدی «گشت۲» در واکنش به انفعال خانه سینما در برابر قاچاق این فیلم و عرضه گسترده آن در شبکه مجازی و پیاده روها، هم کارت کانون کارگردانان و هم کارت عضویت در خانه سینما را آتش زد.(اینجا را بخوانید)

به گزارش سینماروزان حالا علی قائم مقامی از اعضای هیأت مدیره و سخنگوی خانه سینما به این مراسم آتش زنی واکنش نشان داده است.

قائم مقامی با اشاره به اقدام سعید سهیلی کارگردان «گشت ۲» در خصوص سوزاندن کارتهای صنفی خانه سینما به «ایسنا» اظهار کرد: ناراحتی ایشان را درک می‌کنیم اما خانه سینما از دو هفته قبل با جدیت پیگیر قاچاق فیلم «گشت ۲ » بود و مکاتباتی با مراجع قانونی انجام داده و از همکار عزیزمان آقای سهیلی توقع  رفتار معقول‌تری داشتیم نه اینکه کارت‌های صنفی‌شان را جلوی دوربین آتش بزند!

قائم مقامی درباره وضعیت پیگیری قاچاق «گشت۲» گفت: خود آقای سهیلی مستقل به پلیس «فتا» شکایت کردند و طبق اعلام نیروی انتظامی ظرف کمتر از ۴۸ ساعت عوامل تکثیر غیرقانونی در حومه تهران شناسائی و اقدامات قانونی صورت می‌گیرد و خانه سینما از این سرعت عمل نیروی انتظامی در راستای مبارزه با قاچاق فیلم‌ها صمیمانه تشکر می‌کند.

شرح مذاکره با رییس پلیس پایتخت

سخنگوی خانه سینما پیرامون جلسه ای که در ۷ خرداد ماه  با حضور  سردار ساجدی‌نیا فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ و مسئولین پلیس تهران و همچنین برخی اعضای هیأت مدیره خانه سینما و اعضایی از دو صنف کانون کارگردانان و شورایعالی تهیه‌کنندگان در رابطه با پیگیری و تکثیر غیرقانونی آثار سینمایی به خصوص فیلم «گشت ارشاد ۲» برگزار شد بیان داشت: این جلسه، جلسه بسیار صمیمی و خوبی بود و افراد شرکت کننده در جلسه توضیحات مبسوطی درباره قاچاق فیلم‌ها ارائه دادند. در نهایت توافق بر این شد که چنانچه از این پس فیلمی تکثیر غیر قاتونی شد، نامه‌ای از طرف خانه سینما به پلیس تهران ارسال و نیروی انتظامی در اسرع وقت سرمنشأ این اتفاق را شناسایی و دستگیر کند و در این خصوص سریعا اقدامات قانونی صورت گیرد.

قائم مقامی ادامه داد: امیدواریم عرضه‌ غیرقانونی فیلم‌ها دیگر اتفاق نیفتد اما اگر این موضوع  اتفاق افتاد، تهیه کننده‌ای که فیلمش قاچاق شده باید به خانه سینما مراجعه کند و خانه سینما موضوع را به فرمانده محترم تهران بزرگ منعکس تا اقدام قانونی سریع در این خصوص صورت گیرد. با این توافق در پیگیری و به سرانجام رسیدن شکایات احتمالی همکاران محترم تسریع می‌شود.

image_print
تاريخ انتشار: دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۷:۵۱
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=38661

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "واکنش خانه سینما به آتش زدن کارتهای صنفی این نهاد توسط سعید سهیلی+شرح مذاکره با رییس پلیس پایتخت"

  1. فسیل ستیز گفت:

    چماق کش فیلمساز پس از چند نفس عمیق و فحش‌های چاله میدانی در ذهنش، تصمیم گرفت کارت عضویت خود را به آتش بکشد تا درس عبرتی برای چماق کشان قاچاقچی باشد و تکانی برای قطع خرناس مسٔولان همی‌ گردد ..
    این است تفاوت بین “چماق کشان خاکی و درستکار” و “چماق کشان نامرد” ..
    دفعهٔ دیگر، هر چه دوست دارید آتش بزنید غیر از جورابتان چون گاز سمی ایجاد می‌کند … موفق باشید …

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code