۲۷۰۵۱۴۰۱

واکنش حبیب اسماعیلی به راه‌اندازی سامانه دسترسی آنلاین عموم مخاطبان به ریزفروش فیلمها⇐مشکلی با رصد آمار فروش توسط مخاطبان نداریم ولی این اتفاق میتواند به فروش فیلمهای متوسط صدمه بزند

سینماروزان: بالاخره و بعد از انتقادات بخشی از بدنه تهیه کنندگان به مدیریت سینمایی بخاطر در دسترس نبودن آمار کاملی از میزان فروش فیلمها در نقاط مختلف ایران، سامانه دسترسی آنلاین عموم مخاطبان به ریزفروش فیلمها رونمایی شد. هرچند همچنان راه اندازی این سامانه تازه نیز به مانند سامانه فعلی فروش بلیت توسط مجید مسچی مدیر سینماشهر صورت پذیرفته ولی برخی همین وضعیت را نیز یک آغاز دانستند برای رهایی از انحصار در ارائه آمار!

حبیب اسماعیلی مدیر موسسه رسانه فیلمسازان با بیان اینکه وجود سامانه فروش سینما برای سینمای ایران لازم بود به «ایلنا» گفت: در گذشته در زمینه میزان فروش و مخاطب اشکالاتی وجود داشت که با وجود این سامانه تازه به‌طور نسبی هم که شده دیگر مشکلی وجود نخواهد داشت زیرا با این سامانه کاملا شفاف‌سازی می‌شود.

وی ادامه داد: این سامانه در گذشته برای تهیه‌کننده و دفاتر پخش با داشتن یک کد قابل استفاده بود تا کاملا در جریان ریز میزان مخاطب و فروش قرار می‌گرفتند اما اینکه سامانه آنلاین باشد تا همه بتوانند دسترسی پیدا کنند، از همه چیز مهمتر است.

این پخش‌کننده سینما خاطرنشان کرد: اینکه مخاطب، منتقدان و خبرنگاران در جریان فیلم‌ها و میزان فروش فیلم‌ها قرار گیرد خوب است و ما مشکلی در این زمینه نداریم اما از طرفی هم شاید به فروش برخی فیلم‌های متوسط لطمه بزند. یعنی مخاطب با دیدن میزان فروش شاید تصور کند فیلم خوبی نیست و برای دیدن آن را انتخاب نکند!!

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۷:۴۳
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=55108

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code