۰۵۰۹۱۴۰۱

همکاری نماینده اصلاح‌طلب مجلس با کارگردان “کباب غاز”

سینماژورنال: بعد از ورود فرزند الیاس حضرتی به سینما و ورود داماد محمد شریعتمداری معاون رییس جمهور به شبکه خانگی حالا یکی از نمایندگان اصلاح طلب مجلس هم قصد کرده به دنیای سینما پای بگذارد.

به گزارش سینماژورنال این نماینده اصلاح‌طلب مجلس مصطفی کواکبیان است یعنی دبیرکل حزب مردم سالاری که اخیرا هم با حضور در برنامه “دید در شب” محمدرضا رشیدپور بحثهای خاصی را مطرح کرده بود.

نام پروژه ای که کواکبیان قصد تولید آن را دارد “خانم اصلاح طلب، آقای اصولگرا” نام دارد که “مهر” خبر داده برای آن موافقت اصولی صادر شده است.

اینکه چرا برای پروژه مذکور پروانه ساخت صادر نشده بجایش موافقت اصولی گرفته به کنار، تیم همکاران کواکبیان در تولید این فیلم هم تیم جالبی به نظر می رسند.

شریک تولید کواکبیان در این پروژه سعید هاشمی است که پیشتر به عنوان مدیر تولید در سینمای ایران فعال بوده و اخیرا به عنوان تهیه کننده برای ساخت “سال تحویل” سیاوش اسعدی اقدام کرده است.

کارگردان “کباب غاز”

کارگردان “خانم اصلاح طلب، آقای اصولگرا” هم چهره ای است به نام صالح دلدم که در سالهای اخیر تمام فعالیتهایش را در شبکه خانگی انجام داده است و آثاری چون “کباب غاز”، “لاله زار”، “بازگشت”، “امضاء”، “بی دل” ، “نارمک”، “آکادمی کیمیایی” و “منشی مخصوص من” را برای این شبکه تولید کرده است.

تولید با عوامل اصولگرا

به گزارش سینماژورنال کواکبیان یک چهره اصلاح طلب است اما در تیم تولید “خانم اصلاح طلب، آقای اصولگرا” دو چهره سرشناس جریان اصولگرا دیده می شوند.

یکی حمید بهمنی کارگردان آثاری چون “گلوگاه شیطان” و “گامهای شیدایی”  که مشاور کارگردان است(!) و دیگری داوود امیریان نویسنده ای که سابقه همکاری با جمال شورجه-مهدی فیوضی-احمد کاوری را در “نفوذی” و محمدرضا آهنج را در “بهشت منتظر نمی ماند” داشته است.

آیا بازیگران اصلاح طلبند؟

اینکه حتی یک چهره سرشناس اصلاح طلب در تیم تولید “خانم اصلاح طلب، آقای اصولگرا” دیده نمی شود شاید به این دلیل باشد که کواکبیان قصد دارد تیم بازیگران خود را با چهره های اصلاح طلب بچیند.
از دیگر عوامل این فیلم که تاکنون حضورشان قطعی شده است می توان به مجتبی رحیمی به عنوان مدیر فیلمبرداری، امیر پوربهشتی به عنوان مجری طرح و سید محمدرضا وزیری به عنوان مدیرتولید اشاره داشت.
این فیلم قرار است با نگاهی طنز به پشت پرده جریانات سیاسی و حزبی کشور و نقد فضای اجتماعی و سیاسی بپردازد.

چطور نام کواکبیان به عنوان تهیه کننده آمده؟

به گزارش سینماژورنال گذشته از اینها اینکه نام مصطفی کواکبیان در همان اولین حضور سینمایی اش به عنوان تهیه کننده پای یک پروژه میخورد هم پرسش برانگیز است.

معمولا روال این بوده که علاقمندان به سرمایه گذاری در تولیدات سینمایی در یکی دو پروژه به عنوان سرمایه گذار حضور می یابند و سپس پروانه تهیه کنندگی آنها صادر می شود.

حتی نمونه ای مانند مهتاب کرامتی هم بعد از سالها بازیگری وقتی به سراغ سرمایه گذاری در پروژه “آه ای عبدالحلیم” آمد نتوانست پروانه تهیه کنندگی بگیرد و مجبور شد از پروانه شریکش طهورا ابوالقاسمی استفاده کند. اینکه چطور شده نام کواکبیان از همان ابتدا به عنوان تهیه کننده آمده هم پرسش برانگیز است.

image_print
تاريخ انتشار: شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=15207

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code