۰۷۱۱۱۴۰۱

همه چیز درباره آرای کاندیداهای سینمایی شورای شهر⇔دبیر شورایی متشکل از ۴ صنف تهیه‌کنندگی فقط ۴۶ رأی آورد و از آخر ۲۲ اُم شد!!!/بیشترین آرا برای کاندیدایی است که نسبت به آلودگی صنف در سیاست هشدار داده بود!+فهرست کامل نتایج

سینماروزان: در انتخابات امسال شورای شهر تعدادی از سینماگران کاندیدا شده بودند اما هیچ کدام از آنها نتوانستند وارد شورای شهر شوند. در این بین اسفناک تعداد آرای کارگردانی بود که به دبیری شورایعالی تهیه کندگان رسیده اما در انتخابات شورای شهر فقط ۴۶ رأی آورد.

به گزارش سینماروزان بیشتری آرا در میان سینماگران از آن علی قائم مقامی مدیر تولید باسابقه و تهیه کننده سینما بود. قائم مقامی که در آخرین مجمع عمومی خانه سینما نیز به واسطه نظراتش در پرهیز از آلوده کردن صنف به افعال سیاسی و کمک به بهبود اوضاع معیشتی توانست یکی از منتخبان حضور در هیأت مدیره خانه سینما باشد، در انتخابات شورای شهر تهران هم برای اصلاح امور فرهنگی-هنری شهر کاندیدا شده بود.

قائم مقامی در این انتخابات ۳۹۷۱ رأی آورد و رتبه نخست سینماگران را به خود اختصاص داد.

رضا ایرانمنش بازیگر سینما و تلویزیون که بیش از هر چیز دیگر به خاطر «سجاده آتش» و البته سریال «در شهر» شناخته میشود رتبه دوم سینماگران در انتخابات بود. ایرانمنش که جانباز جنگ تحمیلی هم هست ۳۰۳۸ رأی آورد.

سعید الهی اخوی کوچکتر محمود گبرلو مجری سابق «هفت» که سابقه فعالیت در رسانه های سینمایی دارد نیز با ۳۳۲ رأی در جایگاه سوم قرار گرفت.

مهدی درمنش مدیرتولید و اخوی محمد درمنش کارگردان سینما که تمام سابقه سینمایی اش هم مدیریت تولید سه فیلم برادر بوده، نفر چهارم سینمایی ها بود با ۱۷۶ رأی.

مهرداد فرید کارگردانی که در ماههای اخیر تا دبیری شورایعالی تهیه کنندگان پیش رفته و سال گذشته نیز با مشارکت مستقیم فارابی فیلمی به نام «دعوتنامه» را به جشنواره آورد که توجهی برنینگیخت نفر آخر آرای سینماگران بود. فرید که در این سالها همواره خود را اصلاح طلب معرفی کرده فقط ۴۶ رأی آورد و براساس رتبه بندی کاندیداها از انتهای لیست نفر ۲۲ ام بود!!!

بد نیست بدانید شورایعالی تهیه کنندگانی که فرید دبیر آن است مرکب از چهار صنف به نامهای جامعه صنفی تهیه کنندگان، انجمن تهیه کنندگان مستقل ایران، کانون تهیه کنندگان فیلم ایران و مجمع فيلمسازان تهيه‌كننده-كارگردان است. در این شرایط اینکه دبیر چنین شورایی فقط ۴۶ رأی آورده این پرسش را پیش می آورد که آیا حتی اعضای صنوف تهیه کنندگی هم از وی حمایت نکرده اند؟

برای دیدن فهرست کامل نتایج آرای شورای شهر تهران اینجا را ببنید.

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=38449

بعدش؟

مطالب مرتبط

9 نظر برای مطلب "همه چیز درباره آرای کاندیداهای سینمایی شورای شهر⇔دبیر شورایی متشکل از ۴ صنف تهیه‌کنندگی فقط ۴۶ رأی آورد و از آخر ۲۲ اُم شد!!!/بیشترین آرا برای کاندیدایی است که نسبت به آلودگی صنف در سیاست هشدار داده بود!+فهرست کامل نتایج"

 1. م.ر گفت:

  این قائم مقامی به کی وصله؟؟؟
  ؟؟؟
  !!
  با کارگزارانیا میپره اغلب؟
  چیه جریان؟
  میخواد بره کجا؟

 2. رهی گفت:

  اقای فررید فقط ۴۶ رای؟
  زیاد نیست؟
  این همه های و هوی
  که من اصلاح طلبم و اینا…

 3. یک کارگردان گفت:

  سینماگران بیان اول خانه سینما رو درست کنن
  بعد برن سراغ شورای شهر
  کم که نمیارن
  تو کار خودشون موندن
  حالا میخوان بره جای دیگه رو اباد کنن

 4. یک تدوینگر بدبخت گفت:

  جمع کنید بابا
  بیست ساله عضو خانه سینماییم
  یه درمانگاه نداریم که خبر مرگمون مریض شدیم
  پناه ببریم بهش
  اونوقت اینا میخوان برن شهرداری رو بگیرن واسه ما
  دم همون شهردار گرم که لااقل یه بیسمارستان مثل الغدیر در اختیار پرسنلشه
  اگه عرضه دارید خاانه سینما رو اباد کنید

 5. لاله سرابی گفت:

  الهی داداش گبرلوئه؟؟؟/
  واقعا؟؟/
  چرا فامیلش فرق داره؟

 6. رضا گفت:

  فرید که خیلی ادعای اصلاح طلبی داره و جوری صحبت میکنه که انگار با رییس دولت اصلاحات دیزی ۲ نفره میخورن … ۴۶ رای ؟!! واقعا فاجعه است

 7. حسین ف گفت:

  داداش گبرلو رو بگو !! در ایام قبل از انتخابات برای همه پیامک میفرستاد که بهش رای بدن . مثلا جهانگیر الماسی هم ازش حمایت کرد ؟! فقط ۳۳۲ رای

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code