۱۱۰۹۱۴۰۱

همبازی شدن بازیگران ایرانی با یک بازیگر سرشناس ترک در سریالی کمدی محصول GEM+عکس

سینماژورنال: بعد از ماجرای کشف حجاب تعدادی از بازیگران زن ایرانی و طرح این مساله که این بازیگران مشغول بازی در سریالی محصول شبکه ماهواره ای GEM هستند (اینجا را بخوانید) حالا خبر رسیده یک بازیگر ترک نقش اصلی این سریال را بازی می کند.

به گزارش سینماژورنال رسانه های ترک در حالی از بازی بازیگری از کشورشان در سریالی ایرانی به نام “کالری ممنوع” خبر میدهند که این مجموعه توسط شبکه ماهواره ای جم تولید و پخش میشود.

به گزارش “مهر” و به نقل از رادیو و تلویزیون ترکیه، رها بی اوغلو بازیگر ترک، نقش اول مرد سریال کمدی «کالری ممنوع» ساخت یک شبکه تلویزیونی فارسی زبان مستقر در انگلستان را ایفا خواهد کرد.

شبکه GEM پس از دریافت حق پخش سریالهای پربیننده ترک از قبیل “حریم سلطان”، “کارا دایی”، “فاطمه گل” و “برگریزان”، اکنون برای نخستین بار اقدام به ساخت سریالی با عنوان «کالری ممنوع» میکند.

تاکنون فیلمبرداری ۱۶ قسمت از این سریال ۳۰ قسمتی به کارگردانی محمد راوندی در آنتالیا به اتمام رسیده است.

رها بی اوغلو بازیگر ترک، نقش اول مرد سریال کمدی «کالری ممنوع» را ایفا خواهد کرد. دیالوگهای رها بی اوغلو در این سریال به زبان ترکی خواهد بود و دیگر بازیگران به زبان فارسی نقش آفرینی خواهند کرد.

رها بی اوغلو در گفتگو با خبرنگار “آناتولی” با اشاره به نزدیکی بسیار زیاد فرهنگ دو کشور ترکیه و ایران، بازی در سریال «کالری ممنوع» را کاری دشوار ندانست.
وی با اشاره به وجود واژههای فارسی در زبان ترکی، گفت: کمی فارسی آموخته ام. سعی دارم نماینده خوبی برای بازیگران ترک در اینجا باشم.

رها بی اوغلو
رها بی اوغلو

این بازیگر ترک پخش سریالهای محصول ترکیه را باعث محبوبیت بازیگران ترک در خاورمیانه و کشورهای عربی دانست و اظهار کرد: من قصد دارم نه با سریالهای ترک، بلکه از طریق این سریال و فرهنگ ایرانی، خود را به مخاطبان معرفی کنم. تمام دست اندرکاران این پروژه ایرانی هستند. این مساله مایه غرور و افتخار من است و سعی خواهم داشت تا پایان به بهترین وجه مسوولیت خود را انجام دهم.

در همین زمینه نیما حسن نیا، نویسنده این سریال نیز گفت: تفاوت زیادی میان ساخت سریال در ایران و ترکیه نمیبینم. تفاوتها را میتوان در زبان، مکان و نوع پوشش بازیگران خلاصه می کنم.

وی افزود: کار با یک بازیگر ترک برای من تجربه جالبی است. سناریوی این سریال ابتدا به فارسی نوشته شد، سپس بخشهای مورد نیاز به ترکی ترجمه شدند.

image_print
تاريخ انتشار: پنج شنبه ۷ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۵۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=12657

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code