۰۹۰۷۱۴۰۱

هشدارِ تهیه‌کننده #ضیافت، #پری و #هور_در_آتش ⇐آرای نشریه اسکرین، فقط یک معنا دارد و آن هم اینکه #عنکبوت_مقدس چیزی جز یک تلفیلم سیاسی‌باز نیست!/مبادا با حملات بی‌منطق، این فیلم را سوق دهیم تا اسکار!؟

فیلم عنکبوت مقدس

سینماروزان: امیرحسین شریفی تهیه کننده سینما در یادداشتی با مرور حواشی ایجاد شده حول فیلم #عنکبوت_مقدس، هشدارهایی داده در جهت جلوگیری از ضدتبلیغ برای این فیلم.

متن یادداشت امیرحسین شریفی که تولید آثاری همچون #ضیافت، #پری، #اشک_سرما، #هور_در_آتش و #سیب_سرخ_حوا را در کارنامه دارد، بخوانید:

خانه عنکبوت، بی بنیاد و سست‌ترین خانه‌ها است.
“… وان اوهن البیوت لبیت العنکبوت(سوره عنکبوت/آیه ۴۱)

رفتار برخی مدعیان سوپرانقلابی در حمله به فیلمی به نام عنکبوت مقدس فقط و فقط آب ریختن در گلدان همان‌هایی هست که این فیلم را ساخته و به دنبال مطرح کردن خود هستند.

من فیلم را ندیده‌ام ولی آرای نشریه اسکرین و قرارگیری آن در میان فیلم‌های قعرنشین جشنواره کن، فقط یک معنا دارد و آن هم اینکه باز یک تلفیلم سیاسی‌باز ساخته شده که قصد دارد با موج‌سواری، برای سازندگان اعتبار بخرد.

این روند، روند تازه ای نیست و ورای شبه‌ایرانیانی که در داخل یا خارج مدتهاست به این شیوه ارتزاق می‌کنند تجربه فیلم #آرگو پیش روی مان است که از منظر دراماتیک پر از گاف بود و از نظر ساختاری هم اثری معمولی ولی آن قدر سوپرانقلابیون به آن تاختند که فیلم را هل دادند تا اسکار.

موجی که علیه #عنکبوت_مقدس هم راه افتاده سودش فقط برای سازندگان است که حالا بی صرف هزینه، کلی نامشان سر زبان ها افتاده و با همین حملات، کاسبی شان رونق می‌گیرد تا بروند به سمت اسکار و گلدن گلوب و…

آنها که هزینه های رسانه های ارگانی را صرف حمله به این فیلم می‌کنند حواس‌شان به بازی کردن برای دشمن هست؟ یا ناآگاهانه وارد این بازی شده‌اند؟

اگر آگاهند که چه می‌کنند که وااسفا ولی اگر نمی‌دانند به عنوان تهیه‌کننده‌ای که همواره هوادار احترام و پرهیز از توهین به اعتقادات انسان‌ها از هر نحله‌ای بوده‌ام-و نمونه اش تجربه تولید #اشک_سرما- از این جماعت خواستارم که بیهوده وارد بازی عنکبوت‌‌بازانی نشوند که بدجوری این حملات را گدایی می‌کنند…

امیرحسین شریفی: مبادا با حملات بی منطق، عنکبوت مقدس را هل دهید تا اسکار

امیرحسین شریفی: مبادا با حملات بی منطق، عنکبوت مقدس را هل دهید تا اسکار

image_print
تاريخ انتشار: یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۶:۵۷
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=69683

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code