۱۰۱۱۱۴۰۱

هشت فیلم ایرانی در فهرست اولیه اسکار⇐”فروشنده”+۷ سیاهی‌لشکر!؟

سینماژورنال: هیات معرفی فیلم ایرانی در سال جاری طبق سنوات گذشته، با میزبانی بنیاد و تعامل مستقیم با خانه سینما و سازمان سینمایی شروع به کار کرد.

به گزارش سینماژورنال خانم پوران درخشنده (کارگردان) و آقایان محمد بزرگ نیا (کارگردان)، محمد حیدری (دبیر جشنواره فیلم فجر)، سعید عقیقی (فیلمنامه نویس و منتقد سینمایی)، امیرحسین علم الهدی (دبیرشورای سیاستگذاری سینمای هنر و تجربه)، شهرام مکری (کارگردان)، تورج منصوری (مدیر فیلمبرداری)، اکبر نبوی (تهیه کننده و منتقد سینمایی) و امیر اسفندیاری (معاون بین الملل بنیاد سینمایی فارابی) در سال جاری در این کمیته عضویت دارند.

علیرضا تابش مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی و منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما در نخستین جلسه این هیات ضمن خوشامدگویی از ادامه این تعامل مطلوب ابراز رضایت نمودند.

«ابد و یک روز» (سعید روستایی)، «اژدها وارد می شود» (مانی حقیقی)، «ایستاده در غبار» (محمد حسین مهدویان)، «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» (وحید جلیلوند)، «دختر» (سیدرضا میرکریمی)، «فروشنده» (اصغر فرهادی)، «لانتوری» (رضا درمیشیان) و «ناهید» (آیدا پناهنده) آثار اولیه ای هستند که در این هیأت بررسی خواهند شد و در نهایت یکی از میان آنها به بخش غیرانگلیسی زبان اسکار معرفی خواهد شد.

با توجه به حضور “فروشنده” اصغر فرهادی در این فهرست به نظر می رسد بعید به نظر می رسد دیگر فیلمهای حاضر در فهرست، شانسی برای انتخاب داشته باشند.

 

image_print
تاريخ انتشار: چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۴
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=28539

بعدش؟

مطالب مرتبط

یک نظر برای مطلب "هشت فیلم ایرانی در فهرست اولیه اسکار⇐”فروشنده”+۷ سیاهی‌لشکر!؟"

  1. sadr گفت:

    اژدها وارد می شود برای فرستادن به اسکار؟!!!!!! جل‌الخالق!!!!

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code