۱۴۰۹۱۴۰۰

«هزارپا» ۳۷میلیاردی شد/«مغزها…» ۵میلیارد را رد کرد/«لازانیا» و «لس آنجلس…» در مرز میلیاردی شدن/«پیشونی سفید۲» دوروزه صدمیلیونی شد+آمار کامل فروش

پردیس+سمرقند

سینماروزان: کمدی «هزارپا» با کاهش محسوس سینماها روبرو شده ولی همچنان میفروشد و با رد کردن فروش ۳۷میلیارد حالا حالاها صدرنشین فروش سینمای ایران است.

«مغزها…» فیلم تلخ و در عین حال واقع گرایانه هومن سیدی در دو هفته فروش ۵میلیارد را رد کرده است و بالاتر از فیلم ارگانی «تنگه ابوقریب» قرار گرفته که بعد از بیش از دو ماه و کلی حمایتهای تبلیغی ۵میلیاردی شده است.

فیلمهای میانه آمار فروش، آثاری مختلف را تشکیل میدهند؛ از کمدیهایی مانند «دم سرخها»، «کاتیوشا» و «خاله قورباغه» که همه دومیلیارد را رد کرده اند تا «شعله ور»، «هشتگ» و «عرق سرد» که میلیاردی شده اند یا در مرز میلیاردی شدن هستند.

کمدی «لازانیا» در یک هفته ابتدایی اکران خود در مرز فروش یک میلیارد قرار گرفته است و «لس آنجلس تهران» فقط با دو روز اکران رقم فروش ۷۰۰میلیون را رد کرده است!!!

«جاده قدیم» علیرغم همه حاشیه‌سازیهای سازنده‌اش در دو هفته فقط کمی بیش از ۳۰۰میلیون فروخته و «سوفی و دیوانه» که از ابتدای اکران با محدودیت سالن روبرو بوده در همین مدت نزدیک به ۲۰۰میلیون فروش داشته است.

موزیکال-فانتزی «پیشونی سفید۲» در دو روز ابتدایی اکران نزدیک به ۱۰۰میلیون فروش داشته است که رقمی امیدوارکننده است برای یک فیلم کودک.

فیلم «ماهورا» که با حمایت مستقیم فارابی تولید شده بعد از نزدیک به ده روز اکران فروشش به ۱۰۰میلیون هم نرسیده!!! قعرنشینان آمار فروش دو فیلم «یک کیلو…» و «چراغهای ناتمام» هستند که اولی با حمایت فارابی و دومی با حمایت موسسه آوینی تولید شده اند.

آمار فروش تا ابتدای جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ به شرح زیر است:

(تمامی ارقام به تومان است)

–هزارپا ۳۷ میلیارد و ۱۰۰میلیون(۱۰۰روز)

–مغزهای کوچک زنگ زده ۵میلیارد و ۳۰۰ میلیون(۱۶روز)

–تنگه ابوقریب ۵میلیارد و ۱۵۰میلیون(۶۵روز)

–دم سرخها ۲میلیارد و ۹۵۰ میلیون(۷۲ روز)

–کاتیوشا ۲میلیارد و ۶۰۰ میلیون(۷۹روز)

–خاله قورباغه ۲میلیارد و ۵۳۰میلیون(۱۰۷ روز)

–شعله‌ور ۱میلیارد و ۱۲۰ میلیون(۵۸ روز)

–هشتگ ۱میلیارد و ۱۰۰ میلیون(۱۶روز)

–عرق سرد ۹۰۰ میلیون(۱۶روز)

–لازانیا ۸۷۰ میلیون(۹روز)

–لس آنجلس تهران ۷۵۰میلیون(۲روز)

–داش آکل ۳۶۰میلیون(۳۷ روز)

–جاده قدیم ۳۲۰ میلیون(۱۶روز)

–سوفی و دیوانه ۱۶۰ میلیون(۱۶روز)

–پیشونی سفید(۲) ۱۰۰میلیون(۲روز)

–ماهورا ۸۵ میلیون(۹روز)

–یک کیلو و بیست و یک گرم ۶۳ میلیون(۳۷روز)

–چراغهای ناتمام ۴۷ میلیون(۳۷روز)

image_print
تاريخ انتشار: جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
لینک کوتاه: https://www.cinemajournal.ir/?p=52840

بعدش؟

مطالب مرتبط

بی‌پرده با مخاطبین

ارسال نظر

*

code